Karatay Kahvaltı Menüsü Tarifleri

Sağlıklı yaşam uzmanı olan ve açıklamaları ile dikkat çeken Canan Karatay hocanın özel kahvaltı menüsü tariflerini derledik.

Canan Karatay sağlıklı ve uzun bir yaşam için sıkça önerilerde bulunuyor. Çoğu önerisi ve açıklamaları oldukça faydalı olan Canan Karatay’ın önerdiği beslenme şeklini uygulayanlar bundan oldukça memnun. Çoğu kişi yağın şekerden daha zararlı olduğunu düşünüyor. Oysa ki Canan Karatay hocanın açıklamalarında sağlıklı yağların vücuda gerekli olduğu fakat şekerin beyni uyuşturup vücuda zarar verdiği gerçeği yer alıyor. Vücudumuz şekeri aldıkça hastalıkların ortaya çıkması da bir o kadar artıyor. Günlük şeker miktarını geçmek ise bir çok hastalığın yavaş yavaş ortaya çıkmasına neden oluyor. Sabahları güne daha zinde başlamak ve sağlık bir beslenme için Karatay kahvaltı menüsü tarifini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Karatay Kahvaltı Menüsü Tarifleri

  • Canan Karatay kahvaltı da ekmek ve şeker içeren yiyecekleri tüketmemenizi öneriyor. Özellikle Türk yemeklerin vazgeçilmezi olan ekmek ve hamurlu ürünleri kahvaltıda tüketmemeniz gerekiyor. Ekmek ve şeker yerine daha sağlıklı, besleyici, lif içeren gıdaları tüketmenizi öneriyor. Örneğin ekmek yerine ceviz ve yulaf tüketebilirsiniz. Şekerli yiyecekler yerine ise bal, pekmez veya tahin kullanabilirsiniz.
  • Kahvaltılarda mutlaka erik ve kiraz gibi kalorisi düşük az şeker içeren meyveleri tüketin. Özellikle muz lifli yapısı sayesinde hem kolay duymanızı sağlayacak hem de düşük şeker oranı ile vücudunuza zarar vermeyecektir.
  • Kahvaltılarınızda mutlaka proteine yer vermeniz gerekiyor. Kahvaltılarda protein alınabilecek en güzel yiyecek yumurtadır. Kaynatılmış yumurta, pastırmalı yumurta veya menemeni sabah kahvaltılarında tüketebilirsiniz. Ama aşırıya kaçmamanız gerekiyor.
  • Sabahları ceviz, fındık ve bademi bir avucu geçmeyecek şekilde tüketebilirsiniz. Fakat bunların çiğ yani kavrulmamış olmalarına özen göstermelisiniz.
  • Kahvaltılarınızda mutlaka zeytin, peynir ve tere yağına yer vermeyi de unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ