Canım Anne

Karbonatla Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Karbonatla Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk temizliği nasıl yapılır? Koltuklar neyle silinir? Koltuklardaki lekeler nasıl çıkar? Gibi sorular titiz ve hamarat hanımlar tarafından sürekli sorulur ve araştırılır. Canimanne.com takipçilerinin odaklandığı konularda içerikler yayınlamaya devam ediyor. Bu içeriklerden biri olan Salçalı Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Konulu yazımız yayında. Bugünün konusunu ise karbonatla koltuk temizliği olarak belirledik. Bu konuyu merak eden hanımlar tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirler. Evlerimizde özellikle küçük çocuk varsa en çok kirlenen ve leke olan eşyalardan biri olan koltuklar nasıl temizlenir konusu kafamızı kurcalar.

Karbonatla koltuk Temizliği

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Karbonatla koltuk temizliği konusuna geçmeden önce belirtmek gereken birkaç püf noktasına değinelim. Koltuk temizliği püf noktaları denince rutin olarak ve sık aralıklarla koltuklarımızı elektrik süpürgesiyle süpürmek gelir. Bu işlem kirlerin ve tozların koltukların içine işlemesini engeller. Koltuklar silinirken de işimizi kolaylaştırır. Koltukların yastıkları sabit değilse tek tek çıkartmak ve süpürmek gerekir. Koltuklar neyle silinir diye merak ediyorsanız; silmeden önce koltuğun kumaşına zarar vermeyecek bir fırça ile fırçalamak üzerine yapışan tüyleri ve saç kıllarını almak işe yarayacaktır. Koltuklardaki lekeleri çıkartmak için bir işlem uygulamadan önce kumaşının özelliklerini ve temizleme talimatlarını okumanız ve bilmeniz de gerekiyor.

Karbonatla Joltuk Temizliği

Karbonatla Koltuk Temizleme

Karbonat leke çıkartma ve beyazlatmada işe yarayacak malzemelerden biridir. Karbonatla koltuk temizliği yapmanın amacı da lekelerin çıkması ve tertemiz olmasının sağlanmasıdır. Karbonatla koltuk temizleme için koltuklarımızı öncelikle güzelce süpürüyoruz. Toz karbonatı koltuklarımızın üzerine serpiştiriyoruz. Ilık suda ıslattığımız yumuşak bir bezle toz karbonatı koltuğa yedirerek silmeye başlıyoruz. Koltuk neyle silinir sorusuna cevap olan karbonat koltuklarımızı sadece temizlemekle kalmıyor, üzerine sinen kötü kokuların giderilmesini de sağlıyor. Silme işlemi bittikten sonra koltukların üzerinde beyaz tozlar kalabilir. Bunlar kuruduktan sonra yeniden elektrik süpürgesiyle çekebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ