Kare Motifli Dantel Modelleri

Kare Motifli Dantel Modelleri

Geometrideki şekillerin en uyumlusu, dört kenarının da eşit olmasından ötürü karedir, sanırız bu konuda siz de bizimle aynı fikirdesiniz. Çevremize şöyle bir baktığımızda kare şeklinin neredeyse her yerde olduğunu görebiliriz. Yer karoları, banyo ve mutfak fayansları, dolaplar, masalar, örtüler, vs. Saymakla bitiremez, örnekleri çoğaltabilirsiniz. Özellikle dantel örgülerde; kare motif tığ işi sıkça kullanılan bir formdur.

kare-motifli-dantel-modelleri-1

Kare şeklini kullanarak öreceğiniz kolay dantel modelleri inanılmaz ölçüde çeşitlilik gösteriyor. Örmesi çok kolay ve sade motiflerin yanı sıra oldukça zahmetli motiflere de rastlayabileceğiniz kare dantel modelleri mevcut. Bu geniş yelpazeden istediğiniz şekilde faydalanmak sizin marifetinize ve zevkinize kalıyor. Dantel tığ işlerinde kareleri isterseniz küçük parçalar halinde örebilir, dilerseniz de büyük boyutta tek parça olarak örebilirsiniz. Büyük ebatlı kare dantelleri birleştirerek de masa ve yatak örtüleri, perdeler yapmanız mümkün.

kare-motifli-dantel-modelleri-6

Dantel örerken hesaba katmanız gereken bazı püf noktalarını hatırlatmak isteriz. Örtülerinizde küçük kare motif tığ işi kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Tığ işi dantellerde küçük motifleri örmek az zaman alacağından hem size keyif verir, sıkılmazsınız hem de istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilir, her ortamda dantel örmenin zevkine varabilirsiniz.

kare-motifli-dantel-modelleri-5

Her zaman dediğimiz gibi yaptığınız her işte; el emeğinizi, göz nurunuzu, hamaratlığınızı ve hayal gücünüzü kendinize en çok uyan şekilde yansıtmak, hayata geçirmek tamamen sizin elinizde hanımlar. Evinizin görüntüsünü; süslemelerinizde kare formlar kullanarak yenileyebilirsiniz.

kare-motifli-dantel-modelleri-3

Dantel tığ işlerinin ciddi bir matematik bilgisi gerektirdiğini düşünürsek, kare motifler size hız kazandırırken aynı zamanda örtülerinizin şıklığını da ön plana çıkaracaktır. Zengin içerikli kare motifi tığ işlerini incelemek için daha fazla vakit kaybetmeyin ve hemen örneklere göz atmaya başlayın hanımlar.

kare-motifli-dantel-modelleri-2

www.canimanne.com sitesindeki yemek tarifleri bölümünde yüzlerce yemek tarifi sizin için denenmiştir. Tariflerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

kare-motifli-dantel-modelleri-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ