Karın Şişliğine Ne İyi Gelir?

Karın Şişliğine Ne İyi Gelir?

Karın şişliğiniz aynı zamanda hazımsızlık olarak da adlandırılır. Yemeğinizi yedikten sonra ne tatlı ne de meyve tüketmeyiniz. Yemekten hemen sonra yenilen meyveler şişkinlik yapar. Yemekten en erken 2 saat sonra tatlılarınızı ve meyvelerinizi tüketebilirsiniz.

karin-sisligine-ne-iyi-gelir

Karın şişliğine iyi gelen yöntemler

1.Sabah kalktığınızda yarım bardak suya 2 yemek kaşığı limon sıkıp içerseniz akşamdan kalma tüm şişkinliğinizin ve gazınızın yok olduğunu görürsünüz.

2.Geç saatlerde güneş batmasına yakın yapacağınız şey bir tatlı kaşığı dağ kekiğine bir bardak suda beş dakika haşlanmasıyla içiniz. Bu sizin şişkinliğinizin alır ve hazmınızı kolaylaştırır.

3.Rezene tohumu sindirim sorunları çekenler için çok faydalıdır. Bakterilere karşı korur, gaz giderici ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir.

4.Nanede bulunan mentol yağı sindirim yolundaki ve safra kesesindeki kasları gevşetir. Gaz birikimini azaltıp, şişkinliğinizi hafifletir ve yiyeceklerin mideden daha hızlı geçmesini sağlar.

5.Zencefil gaz ve şişkinlik sorununa iyi gelen bir bitkidir. Hazımsızlık, mide ve bağırsak gazı, karın ağrısı, karın şişliği ve gaz söktürücü özelliğe sahiptir.

6.Papatya çayı şişkinliğe iyi gelir. Şişkinliğinizde papatya çayı içmek kaslardaki gerginliği ve mide yanmalarınızı hafifletecektir.

7.Kimyon tohumu bakterilere karşı savunmayı sağlar, kasların gerginliğine iyi gelir ve gaz birikimi engelleyerek karın şişkinliğinizin hafiflemesinde yardımcı olur.

8.Bal kabağı A vitamini içermesi ve zengin bir lif içermesinden dolayı tam bir sindirime yardımcı ve karın şişkinliğinizi hafifletmeye yardım eder.

karin-sisligine-ne-iyi-gelir

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ