Karıncaları Öldürmeden Evden Uzaklaştırma Yöntemleri

Havaların ısınması ile birlikte karıncalarda yuvalarından çıkıp etrafta yayılmaya başladı. Özellikle evlerimize sürekli giren karıncıları öldürmeden basit yöntemler ile uzaklaştırabilirsiniz. 

Evlerimizin genellikle mutfak bölümüne bahar ve yaz aylarında sürekli giren karıncıları kimyasal ürünler ile öldürmeden oradan uzaklaştırabilirsiniz. Çoğu kişi evlerine giren karıncıları öldürmekle çözümü bulur. Ama unutmamalıyız ki onlarda bizim gibi can ve onlara zarar vermemeliyiz. Karıncaları incitmeden, zehirlemeden ya da öldürmeden evinizden uzak tutmak için sizlere vereceğimiz yöntemleri deneyin. Bu yöntemler hem çok basit hem de çok etkilidir. Bu yıl bahar ve yaz aylarında basit yöntemler ile karıncaları evlerinizden uzak tutabilirsiniz.

Karıncaları Öldürmeden Evden Uzaklaştırma Yöntemleri

1 Yöntem: Salatalıkları soyduktan sonra kabuklarını atmayın. Salatalık kabuklarını karıncaların geldiği yola koyun. Salatalık kabukları karıncaların oraya bir daha girmesini engelleyecektir. Salatalık kabuğunun kokusu karıncaları rahatsız etmektedir. Varsa elinizde acı salatalığın kabuğu daha çabuk etki edip karıncaları o bölgeden uzaklaştıracaktır.

2 Yöntem: Kireç veya okul tebeşiri ile karıncaların geldiği yolu belirleyip orayı çizin. Karıncalar çizilmiş yolu görünce oraya bir daha girmeyecektir.

3 Yöntem: Cam veya kapı kenarlarına sarımsak sürünüz. Karıncaların koku sistemi oldukça gelişmiştir. Sarımsak gibi kokulu yiyecekler onları uzaklaştırır.

blank

Karıncaları Öldürmeden Evden Uzaklaştırma

4 Yöntem: Limonları ufak ufak kesip karıncaların girebileceği yerlere koyun. Asitli limon ve yaydığı koku karıncaları evinizden uzak tutacaktır.

5 Yöntem: Keskin bir kokuya sahip olan nane yağını da kullanabilirsiniz. Bir sprey şişesi içerisine 10-15 damla nane yağını koyup üzerine su ekleyip karıştırın. Daha sonra bu karışımı pencere ve kapı kenarlarına, karınca yollarına püskürtün. Kokudan rahatsız olan karıncalara o alana girmeyecektir.

Karıncaları Evden Uzaklaştırma Yöntemleri Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Jale dedi ki:

    Bahçedeki karınca yuvasının ağzına salatalık kabuklarını koydum pek sevdiler ğstünde gezdiler.

BİR YORUM YAZ