Kartondan Ev Yapımı

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin aıkça yaptığı çocuklara özel en güzel kartondan ev yapımı fikirlerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Küçük çocukların okulda yaptığı el işi etkinliği olan kartondan evi hepimiz çocukken mutlaka yapmışısızdır. Çocukların görsrl tasarım veya el işi derslerinde yaptıkları kartondan evlerin yapımı oldukça basittir. Kartondan ev yaparken gerekli malzemeler renkli veya normal karton, renkli boyalar, yapıştırıcı, makas ve renkli el işi kağıtları gereklidir.

Yapacağınız eve göre malzeme listesi değişebilir bu tamamen size bağlıdır. Eğer birden fazla katlı bir karton ev yapacaksanız önce bir taslak çizmenizi öneririz. Taslak çizip uyguladığınızda evi yapmaniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bu şekilde hata yapma oranı da düşecektir. Karton ev yaparken dikkatli olmak gerekir aksi takdirde kartonları tekrar bozmak hem sizi yoracaktır hem de malzemeyi bozacaktır. Yaptığınız şablona göre tüm parçalarınızı önce kesin daha sonra birleştirme işlemine geçin. Ayrıca parçaları numaralandırıp ta daha düzgün karton ev yapabilirsiniz.

Okul öncesi ve ilkokul çağdaki çocuklara karton ev yaptıracaksanız renkli kartonlar kullanmasına özen gösterin ve yaparken kendi hayal ettiği evi yapmasına özen gösterin. Böylelikle hayal dünyası ve görsel zekası da gelişecektir.

Kartondan Ev Yapımı

Aşağıda yer alan en güzel ve farklı kartondan ev yapma fikirleri arasından en beğendiğinizi seçip yapabilirsiniz. Ayrıca bu örnekleri okul öncesi öğretmenler de öğrencilerine yaptırmak için kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ