Kaş Makyajında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Kaş Makyajında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Makyaj yapmayı her kadın sever. Güzelliğin ve güzel görünmenin sırrı olan makyaj, bazı teknikleri bilmeyi gerektiriyor. Hafif ya da koyu olsun, makyaj yapımı eksiksiz olmalı. Makyaj yapımı öncesi cilt mutlaka temizlenmeli. Temiz bir cilde yapılan makyaj, her zaman daha göz alıcı olur. Makyajı tamamlayan bazı etmenler vardır. Bunlar bir araya geldiği zaman, makyaj layığı ile yapılmış olur. Gerek cilt makyajı gereke göz ve kaş makyajı olsun hepsi bir bütün içindedir. Birinin eksikliği, diğerini de etkiler. Genel hatları ile bahsedecek olursak, makyajın en önemli tamamlayıcılarından biri kaş makyajıdır. Çoğu kadın kaş makyajını yapmayı ihmal eder fakat bu güzel görünmek için bir gerekliliktir. Kaş makyajında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle kaşınızın orijinal rengi en önemli dikkat gerektiren noktadır.

kas-makyaj

Kaş, saç ve cilt rengi uyumunuza dikkat etmelisiniz. Kaş malzemelerinizi buna göre almalısınız. Kaşınızın orijinal renginden çok uzaklaşmadan kaşlarınızı boyamalısınız. Genel renk uyumunun ardından kaş makyajında dikkat edilmesi gerekenler kısmında şunu söyleyebiliriz; kaşınızı boyayış şekliniz çok önemli. Yüz şeklinize uygun olarak kaş makyajınızı yapmalısınız. Kaşınızın doğal şeklinden çok uzaklaşmadan boşlukları doldurmalısınız. Kaşta olan deformasyonları ve boşlukları doldurarak, kaş makyajınızı yapabilirsiniz. Bu işlem makyajınızın kusursuz olmasını sağlayacaktır.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Yüz ifadesini en çok etkileyen kaşlar, mutlaka bakımı gerektiriyor. Temizlenmiş ve alınmış kaşlara makyaj yapmak, tabi ki de daha hoş duracaktır. Kaşlarınızı düzenli olarak aldırın ve makyaj işlemini öyle yapın. Kaş makyajında dikkat edilmesi gerekenler noktasından hareketle, sizlerde kaşlarınıza makyaj uygulayarak, farklılık yaratabilirsiniz. Daha güzel bir makyaj için kaşlarınızı mutlaka, kaş farı veya kaş kalemi ile boyayın. Fazla abartmadan ve kaşınızın şeklinin dışına çıkmadan bu işlemi yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ