Katmer çiçekli patik yapımı

Katmer çiçekli patik yapımı oldukça kolay olan bir patik örneğidir. İki şiş patik örnekleri arayan arkadaşlarımız için güzel modeldir. Çiçek detayı kullanılmıştır. Sade ve farklı çiçek, işleme tekniği de tercih edebilirsiniz.

Patik modelinde detay çiçek yapılışının linkini yazımızın içine ekledik tıklayarak kat kat gül yapımı izleyerek yapabilirsiniz.

Farklı patik modelleri için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Yine linke tıklayarak bir çok patik örneğine ulaşabilirsiniz. Yeni patik örneklerinde sizlerle tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Katmer çiçekli patik yapımı

İki şiş patik modeli

37,38 Ayaklar için uygundur.

Patik ipi kullanılmıştır.

İlmek çıkarmak için 2 numaralı tığ

İpin ince kalın oluşuna göre şiş kullanımı

İki şiş üzerine ilmek atıyoruz, 46 ilmek ile başlıyoruz. İlk sırayı haroşa örelim, ikince sırada haroşa örüyoruz. Toplamda dört diş haroşa olana kadar örelim.

46 İlmeği ayırma ile başlayalım 20 ilmek sağ taraf için örelim ve arttırma işlemi yapıyoruz. Kalan 20 ilmeği örelim. Ve arka kısımda bütün ilmekleri örelim.

Her sırada yan ilmeğe 1 ilmek ekliyoruz. Orta kısımda 2 ilmek ekliyoruz. Sayarak kontrol edebilirsiniz. Toplamda 16 sıra olana kadar aynı işlemi yapıyoruz. İlmek sayısı 110 oluyor. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Patik modelleri, örgü patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Kat kat gül yapımı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Katmer çiçekli patik yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Orgu hayatım_ kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ