Kazak Örgü Modelleri

Örgü kazak hepimiz giymişikir. Eskiden büyüklerimiz yarış içerisinde olurdu en iyi Kazak Örgü Modelleri bende olacak diye. Örgü kazaklarla büyüdük. Severek giyindik, giydirdik. Örgü kazaklar hazır kazaklara oranla kışın daha sıcak tutar. Elimizden gelebildiği kadar örülmüş kazak giyinmek lazım. Hiç bir anne çocuğunun hastalanmasını istemez tabi ki. Sağlıklı olması içinde iyi beslenme ve doğru giyinmeden geçmektedir. Örülmüş bir kazak giydirmek çocuğunuza daha faydalıdır.

 

Kazak örmeden olur mu hiç, örmek lazım hayatımızda bir kez de olsa. Kadın, erkek, çocuk örgü kazak modelleri gibi Kazak Örgü Modelleri. Örgü kazalar çok güzeldir ve kullanışlıdır aynı zamanda; uzunu, kısası, hepimizde illa örgü kazak vardır. İki örnekle kazak örelim birlikte. İlk örneğimiz Delikli Kazak Örme. Kazağımız arka, ön, yaka ve kollardan oluşmaktadır. Önce arkadan başlayalım. Arka: 71 ilmekle başlayıp 3 sıra haraşo örün ve 4. sıraya 4 ilmek haraşo ile başlayın. Daha sonra 9 ilmek atıp kesin, 9 ilmek atıp haraşo örün, 9 kesin. Bu şekilde devam ediniz ve son 4 ilmeği atıp haraşo örüp bitirin. Sıranın arkasında önde kesilen 9 ilmeğin yerine şişe 9 ilmek atın sonraki 3 sırayı haraşo ördükten sonra 13 ilmek atıp haraşo ile başlayıp tekrar 9 ilmek kesin,9 haraşo,13 ilmek atıp haraşo ile bitirmelisiniz. Omuza kadar 9 delik oluşturup toplam boy 62 cm olmalı.

Ön için 71 ilmekle başlayıp arka gibi örmeye başlayın.. 9. delikten sonra yakayı önce 10 ilmek, sonra 2 ilmek kesmelisiniz. Omuzlarda 26′ şar ilmek kalınca bitirin ön kısmını.

Gelelim yakaya; yakadan 86 ilmek çıkarıp 23 sıra haraşo örmelisiniz.

Ve son olarak kol.63 ilmekle başlayıp, 3 sıra haraşo örün. Sonraki sıralamada 9 haraşo, 9 ilmek kesin ve 9 haraşo şeklinde devam etmelisiniz.
10 sıra ördükten sonra 60 ilmeğe düşmelisin. 2 sıra sonra 58 ilmeğe düşürüp kesmeden kolu bitirin. Kol uzunluğu 43 cm olmalı. Güle güle kullanın.

 

Ördüğünüz Kazak Örgü Modellerimiz ile kışın sıcacık olacak hiç üşümeyeceksiniz. Kışın vazgeçilmezi örgü kazaktır. Desenlerinde harika tasarımlar barındıran örgü kazaklar giymek sizleri farklı kılacaktır, ayrıcalık hissettirecektir.

 

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ