Keçeden Dönence Yapımı

  Keçe son yıllarda sıklıkla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Keçeden yapılan ürünlere, parçalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Özellikle süs ve hediyelik eşya yapımında son yıllarda olukça fazla kullanılmaktadır. Keçe kolay şekil alması ve kullanışlı olması açısından kadınlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. El emeği ürünlere verilen değerin artmasıyla birlikte de keçeden yapılan modellere sürekli yeni örnekler eklenmektedir.

Keçeden yapılan bin bir türlü model arasından en çok tercih edilenlerden biri de keçeden dönence yapımıdır. Keçeden dönence yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Bu modeli yapmak için gerekli olan malzemeler farklı renklerde keçeler, iğne, makas, iplik bu model için yeterli olacaktır. Öncelikle renkli keçelerden farklı şekillerde parçalar elde etmeniz gerekir. Kalıbını çizdiğiniz veya aldığınız çiçek, kalp, kelebek şekillerinden oluşan parçalar oluşturunuz. Tek tek, küçük parçalar halinde yapmış olduğunuz şekilleri farklı renklerde keçeler ile yapmanız daha iyi olacaktır. Böylelikle daha şık ve renkli bir dönenceye sahip olursunuz. Farklı renklerde yapmış olduğunuz parçaları iplik ile zincir çekerek birbirine ekleyiniz. En son ise sünger halkayı ip ile kaplayınız. Kapladığınız halkanın kenarlarına birleştirdiğiniz parçaları ekleyiniz. Daha sonra ise halkanın üst tarafından asmak için iki yerden askı yapınız. Bu yapmış olduğunuz rengarenk ve şık dönence çocuğunuzun odasına fazlasıyla yakışacak ve çocuğunuz buna bayılacaktır. Yapımı oldukça basit ve keyifli olan bu modeli sizde deneyerek ve görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Keçeden dönence modelleri için sizde sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek şık modellerde dönenceler elde edebilirsiniz. El emeği, göz nuru ürünler hazır ürünlerden çok daha fazla değerli ve kıymetlidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ