Kelebek Hastalığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Son zamanlarda çocuklarda sıkça görülen kelebek hastalığı nedir, nasıl ortaya çıkar ve nasıl tedavi edilir içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Kelebek Hastalığı Nedir?

Bir cilt hastalığı olarak ortaya çıkan ve ciltte lezyonlar oluşmasına neden olan kelebek hastalığı çocuklarda kalıtsal olarak görülüyor. İlerlediğinde cilt kanseri riski oluşturan kelebek hastalığı üst derinin ve iç kısımdaki alt derinin birbirine yapışması sonucu ortaya çıkmaktadır. Deride kabarcık görünüme neden olan kelebek hastalığının fark edildiği anda tedavi edilmesi gerekir. Hastalık görüntü olarak su dolu bir kabarcık gibi görünmektedir. Genetik olan bu hastalık deri de aşırı hassasiyete, cilt bütünlüğünün bozulmasına neden olmaktadır. Kelebek hastalığı vücudun iç kısmında da görülmektedir. Özellikle mide , yemek borusu, solunum organları ve yolları, bağırsak gibi alanlarda görülmektedir. Bu hastalığın isminin kelebek hastalığı olmasının nedeni ise çocukların oldukça kırılgan olmasından dolayı gelmektedir. Hastalığın fark edilmesi ve tedavi edilmesinde ailelere büyük sorumluluk düşmektedir. Bu nedenler çocuklarınızda bu tür deri kabarcıkları gördüğünüzde vakit kaybetmeden uzmana gösteriniz.

https://www.youtube.com/watch?v=IbuH7vtrH9A

Nasıl Tedavi Edilir?

Kelebek hastalığı ile ortaya çıkan kabarcıkların enfeksiyon kapıp daha kötü bir hale gelmemesi için ilk olarak kabarcıkların oluşumu engellenir. Daha sonra ise enfeksiyon kapmasın diye sterile edilir. Tedavi ilaç ile desteklenmelidir. Tedavi süresi çok uzun olmamaktadır ayrıca çocuklara bu süreçte psikolojik destek de gerekebilir. Ayrıca son zamanlarda gelişen tıp ile birlikte kök hücre tedavisi ile hastalığın ciddiyeti engellenebilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=tNNWOSFdb3o

Sitemizde yer alan diğer sağlık konularını da inceleyebilirsiniz.  Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ