Kemerli kolay patik modeli yapılışı

Kemerli kolay patik modeli yapılışı

Merhabalar sevgili takipçilerimiz sizlere yeni güzel patik modeli ile örgü sevenlerin karşısındayız.

Kemerli kolay patik modeli yapılışı kemer detayıyla harika görsellik kattığını düşünüyorum. Spor tarzı diyebiliriz. Ayağımıza gayet hoş, şık olarak yakışacaktır.

Modelimize istenilen renklerde yapabilirsiniz. İstediğiniz örgü iplerini tercih edebilirsiniz. Tek renk seçimi bile yapabilirsiniz. Patik modellerinde renk seçimleri sizlerin göz zevkine kalmıştır.

Patik modelleri kızlarımızın çeyizleri için de oldukça fazla yapılan örgü modelleri arasındadır. Kemerli kolay patik modeli günlük olarak kullana bilecek bir patik modelidir. Çok kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Yeni öğrenmek isteyen hanımlarımız içinde video anlatımlarımız oldukça iyi olacaktır. Detaylar bahsetmek gerekirse ipinizi patik ipi veya farklı ip seçeneği olabilir. İpin kalın ve ince oluşuna göre şiş tercihi örgünüzün daha güzel örülmesine yardımcı olacaktır. Aldığınız iplerin etiketinin arka kısmında şiş numarası bulunmaktadır. En güzel patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle yapmak isteyen herkese çok kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Hoşçakalın.

Kemerli kolay patik modeli yapılışı

Kemerli kolay patik modeli detayları

Kemerli patik 37-38 numara ayaklar için uygundur.

Malzemeler iki renk ip 1 krem renk ip 1 petrol mavisi

3mm misinalı şiş tercih edilmiştir.

Bilekte 46 ilmek atarak başlanıyor 13 sıra lastik 8 sıra ters düz ilmek ayırmaları sağ 14 orta 18 sol 14 şeklinde ilmekler ayırılır.

32 sıra krem iple ters düz örgü örülür 2. İple 30 sıra haroşa örülür 15 diş olana kadar yanlardan ilmek çıkartarak tek parça halinde 20 sıra haroşa örgü örülür toplam 108 ilmek sağ ve sol için 48 ilmek orta kısmı için 12 ilmek örülür.

Taban bitene kadar topukta ilmek çıkartarak patik tamamlanır kemer için 5 ilmek çıkartıyoruz 18 diş haroşa örüyoruz diğer tarafa dikerek tamamlıyoruz. Kolay gelsin..

Patik modeli, şiş modeli patik, tığ işi patik, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Kemerli kolay patik modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ