Kenar Dantel Örnekleri

Kenar dantel örnekleri denince akla ilk olarak havlu kenarları gelir. Ama tabii kenar dantel modelleri havluların kenarına yapılanlarla sınırlı değildir. Yatak çarşaflarından, mutfak peçetelerine, bohçalardan salon takımlarının kenarlarına, vitrin örtülerinden yatak odası peçetelerine kadar evlerimizde pek çok yerde kenar danteli modellerini kullanarak şıklığımıza şıklık katarız. Dantel kenarı modelleri de diğer dantel modelleri gibi çok çeşitlidir. Kumaşların kenarına piko ile sardırabileceğimiz gibi ördükten sonra kendimiz de dikebiliriz. Ya da kumaşın uygunluğuna göre tığ ile bile ekleyebiliriz. Örgü işleri için çok fazla vakti olmayan ancak evlerine ya da kızlarının çeyizine dantel koymak isteyen bayanlar gayet pratik bir şekilde kumaş ve danteli kombin ederek kullanabilirler.

Kenar Danteli Modelleri -4

Kenar dantel modelleri alışverişi özelikle de havlu kenarı modelleri alışverişi hamarat bayanlar arasında oldukça revaçtadır. Modası hiçbir zaman geçmeyen dantel modelleri arasında bulunan kenar modelleri içinde çok basit olanları vardır.

Kenar Danteli Modelleri -5

Ayrıca çarşaf kenarları modelleri de çeyizlerin ve yatak odalarının şıklığını tamamlayan unsurlardandır. Yatak çarşafının iki kenarına, yastık kılıflarının ağız kısımlarına ve nevresimlere de kapak şeklinde yapılan bu süsleme genellikle piko makinesi kullanarak birleştirilir. Ara takımı adı da verilen bu yatak takımı modelleri annelerin özenle hazırlayarak kızlarının çeyizine koyduğu başlıca eşyalardandır.

Kenar Danteli Modelleri -1

Kenar dantel örnekleri pike takımlarında da kullanılır. Sade bir pike takımının kenarına dikilen dantel, o takımın değerini artırarak şıklığına da şıklık katar. Çeyizlerde de bulunan pike takımlarına uygulanan kenar dantelleri gelin olan kızın kocasının ailesinin görmesi açısından da önemsenir. Siz de kendi kullandığınız eşyalarınızın ya da kızlarınızın çeyizine koyulacak olan eşyaların kenarlarına kolay kenar dantel modelleri yaparak bunlara zerafet katabilirsiniz.

Kenar Danteli Modelleri -2

Pratik dantel modelleri ve kenar dantelleri ile ilgili dantel ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz kategorimizi ziyaret edebilirisiniz.

Kenar Danteli Modelleri -3

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ