Kenar Danteli Örnekleri

    Kenar motifi örnekleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran örnekler olduğu gibi yeni trend olmuş, modern kenar oyaları da vardır. Eskiyle yeninin birleşmesiyle beraber özgün modeller de ortaya çıkmıştır.

Tığ örgüsü örnekleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Yazma kenarlarına yapılan örnekler olduğu gibi havlu kenarına yapılan örnekler de vardır. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen en nadide parçaları oluşturan kenar oyalı yazmalar ve kenar oyalı havlular, son yılları trend örnekleri ile süslenmeye devam etmektedir. El yüz havlularınıza kenar oyası yapabileceğiniz gibi mutfak havlularınız içinde birbirinden şık kenar oyaları yapabilirsiniz. Kenar dantellerini tek renk yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi kullanarak da şık modeller elde edebilirsiniz. Kenar dantellerinde, oyalarında daha çok çiçek, yaprak gibi motifler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Kenar motifi yapılışı aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. El becerisi olan bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Birbirinden şık motifleri seçerek sizde uygulamaya başlayabilirsiniz. Kenar oyalarında, dantellerinde daha çok çiçek, yaprak, gül gibi motifler kullanılmaktadır. Aynı zamanda motiflerinizde inci, boncuk, pul gibi aksesuarlar kullanarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Havlularınıza ve yazmalarınıza renk katan kenar motifleri, örnekleri sizinde evinize, banyonuza renk katacaktır.

    Kenar dantel örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Kenar dantelleri en çok da havlular için kullanılmaktadır. El işine yeni başlayan kadınlar için kolay dantel örnekleri olduğu gibi el becerisi yüksek olan bayanlar için daha zor modeller de vardır.

Sizde tığ işiyle yapılmış kenar motiflerini, örneklerini merak ediyorsanız sitemizdeki görselleri takip edebilirsiniz. Birbirinden şık motifler arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ