Tığ İşi Bluz Yapımı

Tığ İşi Bluz Yapımı

Sıcak yaz günlerinde hepimizin dışarı çıkarken üzerimize tiril tiril bir şeyler giyinme isteğimiz olduğu şüphe götürmez. Koton ya da merserize iplerle öreceğiniz tığ işi bluzlar ilk tercihleriniz arasına girmeli mutlaka. Tek renk ya da değişik renkleri kombinleyerek tığ ile yapacağınız bluzlarla yaz sıcağının bunaltıcı etkisini en aza indirirken, kendi yaratıcılığınızı kullanarak ürettiğiniz bir kıyafet size gününüzü hoş geçirtecektir.

tig-isi-bluz-yapimi-2

Tığ işi bluz yapımı düşündüğünüzden daha kolay ve zevkli bir iş. Eliniz hızlı ise belki iki üç günde bitirebileceğiniz rengarenk tığ işi bluzlara sahip olabilirsiniz. İlk yapmanız gerekenleri sıralamak gerekirse önce bluzunuzu hangi kıyafetinizle kullanacağınız, renk seçiminiz ve tığ işi bluz örnekleri bulmanızdır. Sonrası alış verişe çıkıp uygun ipleri ve tığı almak, gerisi sizin zevkinize kalıyor. Kendi üreteceğiniz bluzlarla yazın keyfini düşündüğünüzden daha  güzel çıkaracaksınız diye umuyoruz.

tig-isi-bluz-yapimi-2

Tığ işi bluzlarda sayısız model olmakla beraber, en revaçta olan bazı modellerden bahsetmekte fayda var. Akla ilk gelenlerden biri de hepinizin tahmin edeceği üzere yaprak modeli bluz örneği. Her renk ve ipe yakışan bu model tığ işi yapanların vazgeçilmezlerinden. Bu modeli askılı, düşük kollu ve akşam saatlerinde kullanabileceğiniz uzun kollu bluzlarda kullanabilirsiniz.

tig-isi-bluz-yapimi-3

Tek renk örgü öremem, sıkılırım diyenler için biraz daha emekle her yaprağını farklı renkte örüp değişik bir tarz yaratabilirsiniz. Bu kadarını yapamam diyorsanız iki renkle de çalışabilirsiniz. Unutmayın örgüde her şey sizin hayal gücünüz ve yaratıcılığınız kadar sınırsız. Gardırobunuzda farklı modeller ve renklerde öreceğiniz tığ işi bluzlara yer açmanın vakti geldi hanımlar. Sınırlarınızı zorlayın önce renginizi, modelinizi seçin ve hemen örmeye başlayın.

tig-isi-bluz-yapimi-5

Diğer tam örgü modellerimiz için örgü ve el işi kategorimizi ziyaret edebilir, sayfa linklerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

tig-isi-bluz-yapimi-4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ