Kendi Kumbaranızı Kendiniz Yapın

Kendi kumbaramızı yapmak hem ekonomik hem eğlenceli olacaktır. Kendi kumbaranızı kendiniz yapın istediğiniz şekilde değişik kumbaralarınız olsun. Kumbara yapımı hem kolay hem çok zevkli. Para biriktirmek istiyorsunuz ve kendinize bir kumbara edinmeniz gerek. Bunun için evinizdeki cam kavanozlar, plastik pet şişeler, kola ambalajları, ve teneke kutular değerlendirebileceğiniz objeler olacaktır.

Kendi kumbaranı kendin yap fikirleri içerisinde karton yardımı ile de kumbara yapmak çok kolay.

canım anne-128

Kumbara nasıl yapılır ve kumbara yapmak için nelere ihtiyacınız var? Kumbara yapmak hem ekonomik hem eğlenceli hem de çok faydalı bir hobi olacaktır. Evinizde bulunan cam kavanozları boyayabilirsiniz. Üzerlerine istediğiniz desenleri çizerek kendi zevkinize göre kumbara elde etmek çok kolay ayrıca çok pratik.  Cam şişe kavanozunun kapağını düzgün bir şekilde keserek kumbaranızı oluşturun. Karton kutular ile de çok zevkli ve kolay kumbaralar yapılabilir. Üzerlerini boyayıp süsleyerek harika kumbaralar yaratabilirsiniz.

Pet şişelerden de harika kumbaralar yapılabilir. Üzerlerini isterseniz kumaş yardımı isterseniz boya, isterseniz kağıtlar yapıştırarak renkli, eğlenceli çeşitli kumbaralar yapmanız mümkün.  Kendi emeğinizle kumbara yapmak istiyorsanız bunun için mukavva karton, kağıt, yapıştırıcı, kalem, makas yeterli. İstediğiniz ölçü ve şekle karar verdikten sonra uygulamaya başlayın.  Kartonları birbirine yapıştırın,  kurumasını bekleyin, istediğiniz renkte boyayın. Üst kısmına para girecek şekli verin. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız en kolayı evinizde bulunan kutuları değerlendirmek olacaktır. Günümüzde internet yardımı ile nasıl kumbara yapacağınız ile ilgili onlarca çeşit görebilirsiniz.  Sadece nasıl bir kumbara istediğinize karar verin ve kumbaranızı yapmaya başlayın. Kumbara yapmak çok zevkli ve keyif verici bir uğraştır.

canım anne-127

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ