Kendin Yap Dekoratif Kırlent Modelleri

Kendin Yap Dekoratif Kırlent Modelleri

El emeği, el yapımı ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bunlardan biri de el yapımı kırlent modelleri ve örnekleridir. Sizlerde hem yapılan örnekleri inceleyerek hem de kendi hayal gücünüzü ve becerilerinizi kullanarak şık ve farklı dekoratif kırlentler yapabilirsiniz. İster yatak odanız için isterseniz de salonunuz için kullanabilirsiniz.

Kendin yap dekoratif kırlent örnekleri oldukça fazladır. Sizler için birkaç örneği bir araya getirdik. Aşağıdaki fikirlere göz gezdirerek sizlerde fikir sahibi olabilirsiniz.

  1. Keçe son zamanlarda en çok kullanılan kumaş türlerinden biridir. Sizlerde dekoratif kırlent yapacağınız zaman keçeleri kullanabilirsiniz. İsterseniz tek renk keçe kumaş ile isterseniz de birden fazla keçe kumaş ile dekorunuz ile uyumlu şık ve farklı kırlentler yapabilirsiniz. Aynı zamanda boncuk, düğme gibi materyaller ile süsleyebilirsiniz.
  2. Örgü her alanda olduğu gibi kırlent yapımında da kendini göstermektedir. İster tığ işi örgü ile isterseniz de şiş örgüsü ile şık ve farklı kendin yap kırlent modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Kalın örgü ipleri kullanarak şiş ile ister tek renk isterseniz birden fazla rengi kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Dilerseniz de ince dantel iplikleri kullanarak tığ işi örgü ile şık kırlentler elde edebilirsiniz.
  3. Ponpon ve püskülü kullanarak şık dekoratif yastıklar ve kırlentler elde edebilirsiniz. İster tek renk ponpon ile isterseniz birden fazla ponpon yaparak kırlentlerinizi oluşturabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ