Kepekten Kurtulmak İçin Öneriler

Kepekten Kurtulmak İçin Öneriler

Kepek her yaşta insanın karşılaşabileceği sorunlardan biridir. Herhangi bir sağlık sorununa işaret etmese de kepeklenme insanı rahatsız eden bir görüntüye sahiptir. Aynı zamanda kepeklenmeyle beraber saçta kaşıntı, döküntü de meydana gelmektedir. Bu da günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkilemektedir.

Saçlarınız ne kadar temiz olsa da saçların içinde oluşan kepeklenme sorunu saçı bakımsız ve pis göstermektedir. Bu da hiç hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Özellikle saç derisi yağlı olan kişilerde daha fazla görülmektedir. Kepekten tamamen kurtulmanız oldukça zor olsa da kontrol altına almayı deneyebilirsiniz.

Kepekten Kurtulmak İçin Öneriler

Kepeğin geçmesi öneriler

  • Kepek için yapacağınız ilk müdahale saçlarınızın içinde pul pul hale gelmiş olan kepekleri temizlemek olmalıdır. Eğer saçınızda pul pul beyaz olan kepekler saçınızdan silkelediğinizde veya tuttuğunuzda elinize gelmiyorsa bu kepek değil bit olabilir. Bu konu da oldukça dikkatli olmalı bit ve kepeği birbirinden iyi ayırt etmelisiniz.
  • Saçınızı sık sık yıkayın. Kir olan saçta, yağlı kalan saçta daha hızlı kepek oluşacaktır. Kepeği önlemek veya durdurmak için mutlaka her gün veya gün aşırı saçlarınızı yıkayınız.
  • Kepeklerden kurtulacağınızı zannederek saç derinizi ovalamayın. Bu işlem kepeği yok etmek yerine daha fazla kepek oluşumuna neden olacaktır.

Kepekten Kurtulmak İçin Öneriler

  • Kepekli saçlar için üretilen şampuanları tercih ediniz. Böylelikle içeriği ona göre hazırlanmış olan şampuan sayesinde daha kısa sürede kepek sorununu kontrol altına alma şansınız olacaktır.
  • Alacağınız şampuanın içerisinde Selenyum maddesinin olmadığından emin olunuz. Bu madde saç derisini zedelediği için kepek oluşumunu tetikleyecektir.
  • Aşırı kimyasal içeren şampuanlardan uzak durunuz. Bu tip ürünler hem saçlarınıza hem de saç derinize zarar verir. Onun yerine bitkisel içerikli şampuan ve bakım ürünlerini tercih ediniz.

Kepekten Kurtulmak İçin Öneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ