Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri

Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri

Sağlıklı Kilo Almanın Yöntemleri

İnsanların bir kısmı nasıl kilo vereceğini düşünüyorken bir kısmı ise nasıl sağlıklı bir şekilde kilo alabileceğini düşünmektedir. Nasıl ki aşırı kilolu olmak normal değilse aşırı zayıf olmak da normal değildir. Kilo ve boy endeksinin altını düşüldüğünde ciddi sağlık sorunları da ortaya çıkmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için ideal kilo da olmak gereklidir.

Kilonun fazlası nasıl ki sağlık sorunlarına neden oluyorsa aşırı kilo kayıpları ve zayıflıkta ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Aşırı zayıflık hem fiziksel hem psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Yeterince ve doğru şekilde beslenmediğinizde organ tahribatları meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra kilo kayıpları sinirleri de fazlasıyla etkileyerek psikolojik sorunlara da neden olmaktadır.

saglikli-kilo-almanin-yontemleri

Sağlıklı kilo almanın yöntemleri ise aşağıdaki gibidir;

  • İştahınızı artırmada en önemli etkenlerden biri yemeğin sunumudur. Bunun için özenli ve gözünüze hitap edecek şekilde yemek sunumları yapınız.
  • Zayıflık probleminizin altında yatan bir rahatsızlık, hastalık olabilir. Bunun için öncelikle hekime danışmalı, muayene olmalı ve ideal kilonuzu belirlemelisiniz.
  • İştahı artıran ve kilo almanıza yardımcı olan B vitamini ve balık yağını beslenmenize ekleyiniz.
  • Tütün ve tütün ürünleri iştahı etkilediği gibi aynı zamanda metabolizmayı da olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız tütün ürünlerinden uzak durmalısınız.
  • Sporu bilinçsizce yapmak vücudunuza ciddi rahatsızlıklar verebilir. Bunun için işin uzmanından yardım ve destek alınız.

saglikli-kilo-almanin-yontemleri

  • Sırf kilo almak uğruna yağ ve kalori oranı yüksek besinleri tüketmeyiniz. Bu yiyecekler sizi kilo aldırsa da sağlıksız bir şekilde aldıracağından vücudunuza zarar verecektir.
  • Kuruyemişler hem vitamin hem de mineral bakımından oldukça zengin besinlerdir. Bunun için ara öğünlerinizde atıştırma olarak kuruyemişleri bol bol tüketebilirsiniz.
  • Fazla posası olan sebzeler tokluk hissi verdiği için tercih edilmemelidir.
  • Tatlı yiyecekleri ve süt ve süt ürünlerini tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.
  • 3 ana öğün ve 2 ara öğün şeklinde beslenmeye özen gösteriniz. Kilo alayım derken düzensiz ve sağlıksız bir beslenme alışkanlığı edinmeyiniz.

saglikli-kilo-almanin-yontemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ