Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavisini Kıbrıs’ta hangi hastanelere veye uzmanlara yaptırmalı içeriğimizden bulabilirsiniz

Tüp bebek doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu bir yöntemdir. Fakat tüp bebek her çiftte yapılamamaktadır. Çünkü tüp bebek belli bir sağlığa sahip olan çiftlere uygulanmaktadır. Kısır kişilerde tüp bebek çare değildir. Tüp bebek anne karnında birleşmeyen sperm ve yumurtayı dışarı birleştirip tekrar anne rahmine yerleştirme işlemidir. Özellikle yumurtalıklarında sorun olan ve yeterli olgunlaşmaya gelmeyenler ilaç tedavisi ile istenilen olgunluğa getirilir.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisi anne ve babadan alınan üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında özel bir sıvı ile dolu kap içerisinde birleştirilmesi ile başlar. Eğer embriyo oluşur ise 3. veye 5. gün anne rahmine transfer edilir. Anne rahmine transfer edildikten sonra eğer gebelik oluşur ise bundan sonraki süreç normal hamilelik ile aynı süreçte devam eder.

Tüp bebek tedavisinde üreme hüceleri alınmadan önce anne adayına ilaç tedavisi yapılır. İlaç tedavisinde amaç yumurtalıkların olgunlaşmasını sağlamak ve anne adayının rahmini gebeliğe hazırlamaktır. Rahim kalınlığı istenilen değerde olmaz ise gebelik oluşması da sorunlu olur. İlaç tedavisi ile birlikte yumurtalar olgunlaştıktan sonra çatlatma iğnesi yapılır. Daha sonra yumurtalar toplanıp alınır ve spermler ile birleştirilme işlemine tabi tutulur. Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuç alabilmek için ilaç tedavisinin uzman kontrolünde doğru yapılması gerekir.

Tüp bebek tedavisi zorlu bir süreçtir. Bu endenle çiftlerin kendini hem maddi hem de manevi olarak bu tedavi sürecine hazırlaması gerekir. Kişiden kişiye değişen başarı oranı nedeniyle bilinçli bir şekilde kendinizi hazırlamanız gereklidir.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs tüp bebek tedavisi yapan birçok uzman vardır. Kıbrıs’ta tüp bebek, donasyon, taşıyıcı annelik gibi alanlarda daha fazla gelişme sağlanmıştır. Türkiye’de de yapılan tüp bebek tedavisini tercih etmek yerine çoğu çift Kıbrıs’ta bulunan uzmanları tercih etmektedir. Kıbrıs’ta bu işi düzgün yapan uzman ve sağlık kuruluşları kadar para amaçlı insanları sömüren kişilerde bulunmaktadır. Kıbrıs tüp bebek yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı ve daha önce tedavi olan çiftlerin önerilerini dinlemenizi öneririz. Tüp bebek tedavisinde özellikle erkeklerin eşlerine destek olması önemlidir. Hormon ilaçları nedeniyle kadınlarda çok sık duygusal değişimler yaşanabilmektedir. Erkeklerin bu süreçte anlayışlı olup ilaçların etkisini unutmadan kadınlara destek olmaları tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen konular arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek fiyatları sağlık kuruluşundan, uzmandan uzmana değişiklik göstermektedir. Ortalama fiyatı 10-15 bin TL civarında olan tüp bebek fiyatları Kıbrıs’ta Euro üzerinden alınmaktadır. Bu fiyatları bazı hastaneler otel, ulaşım masraflarını dahil ederken bazıları ise etmemektedir. Kesin bir fiyat olmamakla birlikte en doğru fiyatı size tedavi olacağınız kuruluş verecektir.

Sitemizde yer alan diğer tüp bebek ve çocuk sahibi olma konularına da bakıp daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ