Kilerinizi Toparlamak için Pratik Tavsiyeler

Kilerinizi Toparlamak için Pratik Tavsiyeler

Evinizdeki fazlalıkları derleyip toparladığınız; evlerinizin içinde veya apartmanların bodrum katlarında her daireye özel olmak kaydıyla kileriniz olabilir. Müstakil bir evde oturuyorsanız yine özel bir odayı kiler haline getirebilir veya garajınızın bir köşesini bu iş için ayırabilirsiniz. Kilerlerinizi düzenlemek için bazı pratik bilgiler ve püf noktaları vermek istiyoruz hanımlar ve beyler.

kilerinizi-toparlamak-icin-pratik-tavsiyeler-1

Araç ve gereçlerinizi düzenli bir şekilde saklayacağınız kilerleri bazı dekoratif dokunuşlar yaparak hem kullanılabilir alanı çoğaltabilir hem de işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Gelelim kiler nasıl toplanır sorusunu doğru bilgilerle cevaplamaya. Kilerlerde en çok faydalanmanız gereken yerler duvarlarınız olmalı. İyi bir organizasyon ile ortalıkta dağınık hiçbir şey bırakmamak sizin elinizde.

kilerinizi-toparlamak-icin-pratik-tavsiyeler-2

Kilerinizin bir duvarına tahtadan ya da metalden raflar monte ederek işe başlayabilirsiniz. Daha az kullandığınız eşyalarınızı üst raflardan başlayarak yerleştirebilir, alt rafları her an elinizin altında bulundurmak istediğiniz malzemelerinize ayırabilirsiniz. Çocuklarınız ve siz bisiklete binmeyi seviyor ancak onları saklarken epey zorlanıyorsanız duvarlarınızdan birini bu iş için kullanabilirsiniz.

kilerinizi-toparlamak-icin-pratik-tavsiyeler-3

Rafların altına takacağınız ağırlığa dayanıklı çengeller yardımıyla bisikletleri duvara asabilir, ayak altından kaldırabilirsiniz. Tornavida, vida setlerinizi özel kutularda saklayabileceğiniz gibi duvarınıza takacağınız mıknatıslı aparatlar sayesinde hem gözünüzün önünde tutabilir hem de derli toplu olmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle aradığınız her şeyi kolayca bulabilirsiniz. Spor yapıyorsanız ve çeşitli spor malzemeleriniz çoksa, onları da yine duvarınızın bir köşesine hazırlayacağınız tahta çubuklar ve aralarından geçireceğiniz basamaklar sayesinde bir arada olmalarını sağlayabilirsiniz.

kilerinizi-toparlamak-icin-pratik-tavsiyeler-4

Çocuklarınızın oyuncaklarını da kutulayıp kaldırabileceğiniz gibi özel raflar yapıp oralara yerleştirebilirsiniz. Bahçeniz varsa ya da bahçe işleriyle uğraşmayı seviyorsanız bahçe malzemelerinizi de düzenli bir şekilde tutabilirsiniz. Pvc boruları belli boyutlarda kesip duvara monte edebilir, onları gayet derli toplu saklayabilirsiniz. Mutfak ve banyolarınızda kullandığınız tel raflar yardımıyla ıvır zıvır tabir edilen çeşitli malzemelerinizi gözünüzün önünden ayırmadan düzenleyebilirsiniz hanımlar, beyler. Alt kattaki rafları malzemelerinize göre dikey ve yatay olarak kullanabilir, yerden tasarruf ederken kilerinizi de düzgün bir şekilde organize etmiş olursunuz. Kullanmadığınız giysileri, yorgan yastıkları da plastik vakumlu hurçlar yardımıyla istifleyebilir, yerden tasarruf edebilirsiniz.

kilerinizi-toparlamak-icin-pratik-tavsiyeler-5

Dekorasyon kategorimizdeki onlarca pratik ev fikri için bu bölümümüze de bakmanızı tavsiye ederiz. Hoşunuza giden sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve abone olduğunuz sayfalarda paylaşırsanız seviniriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ