Kinoa Tarifleri

Kinoa Tarifleri

Kinoa, protein değeri oldukça yüksek bir bitkidir. Yenilebilir özellikte olması nedeni ile başta sporcuların daha sonra da sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmak isteyen kişilerin en çok tükettiği bitkiler arasında bulunmaktadır. Kinoa bitkisini taze ve yaş halinde yiyebileceğiniz gibi, çeşitli tatların içine katarak da denemeniz mümkündür.

kinoa-tarifleri

Kinoa Tarifleri

Kinoa, birçok tarifle beraber tüketilen üretilen bitkiler arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda kinoanın çeşitli salatalarda ya da çorbalarda sıklıkla kullanıldığı gözler önündedir. Bu ürün, protein ihtiyacınızı oldukça fazla karşıladığından ötürü uzmanlar tarafından da tüketilmesi önerilmektedir. Biçim olarak ıspanak ve kereviz gibi köklü bitkilere benzemekle beraber, tat olarak onlardan ayrılmaktadır.

Mevsim salatalarının ya da doğrudan zevkinize göre uygun olarak hazırladığınız bir tarifin içerisinde bu kinoa ekleyerek eşsiz bir tada dönüştürebilmeniz mümkündür.

kinoa-tarifleri

Kinoa Tarifleri

Kinoa, son zamanlarda pek çok ülkeden çok sayıda kadının hazırlamış olduğu yemeklere ya da tatlılara eklediği ürünler arasında yer almaktadır. Ürünün cildi koruyor olması ve yaşlanmaya karşı önemli bir önleyici olması, bilhassa bayanların bu ürünü tüketmelerinin önündeki en büyük etkenlerden birisi olarak dikkat çeker.

Özellikle çeşitli besinlere alerjisi olanlar ya da doğrudan gıda intoleransı yaşayan kişiler içi doktorların en çok kullanılmasını önerdiği besinlerden bir tanesi kinoadır. Pek çok ürünle yakışan kinoa, çok rahat bir şekilde tüketilebilmektedir.

Sağlıklı olması sebebi ile glüten içermeyen kek tariflerinizin içerisinde kinoya yer verebilir, ya da kısırda bulgur kullanmak yerine kinoa kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Hazırladığınız tatlara doyamayacak, kinoayı hep tüketmek isteyeceksiniz.

kinoa-tarifleri

Kinoa Tarifleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ