Kiraz Diyeti Nasıl Yapılır? Kiraz Diyetiyle Haftada 5 Kilo Verin

Türkiye’nin lokman hekimi olarak bilinen Ahmet Maranki’nin hazırladığı kiraz diyeti ile metabolizma hızınıza göre haftada 5 kilo verebilirsiniz. Kiraz diyetinin uygulaması ve yapılışı ise oldukça basit bir tariften oluşuyor. 

Yaza zayıf ve fit bir şekilde girmek için çoğu kadın çeşitli diyetler uygulamaya başladı. Diyet yaparken bünyenize ve metabolizmanıza uygun diyetler yapmanız gerekir. Bitkilerin gücünü oldukça iyi bilen Ahmet Maranki zayıflamak isteyenler için kiraz detoksu tarifini hazırladı. Çoğu kişide oldukça iyi işe yarayan kiraz detoksunu uygularken talimatlara dikkat etmeli aşırı kaçmamanız gerekiyor.

Önemli Not: Ahmet Maranki kiraz detosuna başlamak isteyenler 3 gün önceden hazırlanması gerektiğini vurguluyor. Kiraz detoksu yapacaklar 3 gün öncesinden hayvansal gıdaları, kızartma yemeklerini, asitli yiyecek ve içecekleri içmemeniz gerekiyor. Bu dikkat detoksun etkisini arttırmak için oldukça önemlidir.

Kiraz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kiraz diyetini 3 gün boyunca uygulamanız yeterlidir. Sabahları kahvaltıda 3 bardak bitki çayı ve yarım kilo kiraz tüketin. Öğlenleri ise yine aynı şekilde 3 bardak bitki çayı ve 500-1000 gram arası kiraz tüketin. Akşamları yine aynı şekilde sabah ve öğleni uygulayın. Anlayacağınız kiraz detoksunda 3 gün boyunca sabah, öğle ve akşam 3 bardak bitki çayı içip kiraz tüketmeniz gerekiyor.

Kiraz idrar söktürücüdür. Bu yüzden detoks olarak kullanılır. Kiraz detoksunda kullanacağınız bitki çayını yağ yakıcı çaylardan tercih edebilirsiniz. Yeşil çay ve ada çayı güzel bir seçim olacaktır. Bu diyette gün içerisinde yeterli miktarda su almanız da önemlidir. Bolca idrar atacağınız için su oldukça gereklidir.

Kiraz Diyetiyle Haftada 5 Kilo Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ