Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Kirpiklerinizin daha gür ve uzun olması için evde doğal malzemeler ile kirpik serumu yapıp uygulayarak bakım yapabilirsiniz.

Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Her kadın kirpiklerinin uzun, gür olmasını ister. Bunun için kirpik perması, uzatma, takma kirpikler, ipek kirpik uygulaması gibi işlemlere başvururlar. Bu işlemler pahalı, kalıcı olmayan ve kendi kirpiklerinizin bozulmasına neden olan uygulamalardır. Kirpiklerinizin her zaman dikkat çekmesini istiyorsanız sadece rimel sürmeniz yeterli olmayacaktır. Bunun için uygun bakımlar gerekmektedir. Doğal serum yaparak düzenli kullanım ile kirpiklerinizi istediğiniz güzelliğe kolayca getirebilirsiniz.

Kirpik Serumu Tarifleri

Birinci Tarif

Gerekli Malzemeler: Demlenmiş bir yemek kaşığı Türk kahvesi, demlenmiş bir yemek kaşığı siyah çay, kulak çubuğu gereklidir.

Yapılışı: Demlenmiş kahve ve çayı karıştırıp bir pamuk çubuk yardımı ile kirpik diplerinize sürün. Uygulamayı yaparken gözünüze girmemesine dikkat edin. Bu uygulamayı haftada 2 defa kirpik diplerinize uyguladığınızda kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

İkinci Tarif

Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı, bir çayı kaşığı kakao yağı, 1 çay kaşığı fındık yağı ve bir çayı kaşığı hint yağı gereklidir.

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp kapağını kapatın. Bu doğal serumu kullanacağınız zaman bir temiz maskara fırçası ile iyice kirpiklerinize sürün. Özellikle akşam uyumadan önce serumu kullanabilirsiniz. Doğal yağ serumunu her gün kullanabilirsiniz. Serumu kullanırken gözünüzün içine girmemesi dikkat etmenizde fayda var.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ