Kış Bahçelerinin Püf Noktaları Nelerdir?

Kış Bahçelerinin Püf Noktaları Nelerdir?

Balkonunuzu hem yazın hem de kışın hem kullanışlı hem de şık bir şekilde kullanmak istiyor ve evinizde yeni bir yaşam alanı elde etmek istiyorsanız kış bahçeleri tam size göredir. Yaz sıcaklarında kullandığınız balkonunuz için yapacağınız ufak tefek değişikler ile harika bir kış bahçesine sahip olabilirsiniz.

Genellikle sürmeli veya katlamalı camlar ile kapanan balkonları kış bahçelerine dönüştürerek kış boyu kullanabileceğiniz harika bir mekan haline dönüştürebilirsiniz. Kış bahçelerinin püf noktaları arasından bazıları ise şunlardır;

Kış Bahçelerinin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Balkonunuzu kış bahçesi gibi düzenlemek istiyorsanız öncelikle kaplamalı veya sürmeli bir şekilde balkonunuzu kapattırmalısınız. Katlamalı veya sürmeli camlar yazın tekrar açabilmeniz için size rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır. Ancak bu camları yaptırırken profillerin sağlam olmasına özen gösteriniz.
  • Camlarda kullanılan silikonlar ve malzemeler kaliteli bir işçilik ile yapılmalıdır. Aksi halde kışın kar veya yağmur suları içeri sızabilir. Bu da mobilyalarınıza zarar verir.
  • Kullanılan camın kalınlığı en az 8 mm ile 10 mm arası olmalıdır. Aksi halde kışın soğuğu çok fazla geçireceğinden rahatlıkla kullanamazsınız.
  • Kış bahçenizi düzenlerken çok ağır eşyalar ve mobilyalar yerine daha sade mobilyaları sevdiğiniz renkler ile buluşturabilirsiniz.
  • Kış bahçenize renk katacak mobilyalarınız ve eşyalarınız ile uyumlu dekorasyon ürünleri ve aksesuarlar seçmelisiniz.
  • Kışında rahatlıkla yetiştirebileceğiniz çiçekler ile donatabilirsiniz.

Kış Bahçelerinin Püf Noktaları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ