Kısa İftar Duası

Kısa iftar duası arayanlar için Ramazan ayında iftarlardan önce okuyabileceğiniz iftar dualarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Ramazan ayının ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde iftar ve sahur hazırlıkları sürüyor. Her gün sahur ve iftar için yapılan yemekler, hazırlıklar yapılıyor. İftar öncesi elleri açıp dua edip orucu açmak her zaman daha hayırlıdır. Hem sahurda hem de iftarda dua edip yemek yemek, orucu tutmak, orucu açmak sevaptır. Böylelikle şükür etme alışkanlığı gelişir ve niyet etmenin önemi de vurgulanır. Her akşam iftar sofrasına oturduğunuzda orucunuzu açmadan önce yapabileceğiniz anlamlı kısa iftar duasını aşağıdan bulabilirsiniz.

Kısa İftar Duası

“Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme’l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.”

Anlamı:

“Allah’ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!”

“Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealnâ minel müslimîn.Nimetu celillullah,Berakati Halillullah Şefaat ya Rasulullah, Külû ve’şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü’l müsrifîn.Allahumme zid velâ tengus bi-hürmeti-l Fatiha…”

ANLAMI:

“Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd bizi doyuran, içiren, ve bizi müslümanlardan eyleyen Allaha mahsustur.Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. Allahım Fatiha suresi hürmetine arttır eksiltme. AMİN…”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ