Kışı Sıcak Geçirmek İsteyenlere Örgü Boyunluklar

Kışı Sıcak Geçirmek İsteyenlere Örgü Boyunluklar

Bu kuşta geçen yıl gibi sert geçerse eğer boyunluksuz dışarı çıkmamanız gerekiyor. Çünkü bu atkının yerini alan boyunluklar çok sıcak tutuyor ve soğuktan koruyor. Atkıya göre hem daha şık hem de aynı anda boyunluğu başınıza geçirip, orasını da korumuş oluyorsunuz. Boyunluk bu kadar sevilince örgü boyunluk modellerinden bahsetmemek olmaz herhalde.

Genç, yaşlı, çoluk çocuk herkesin ihtiyaç duyduğu örgü boyunluk modellerinin hepsi çok sevildi. Öncelikle nohut modeli uygulanan boyunluklar genelde örülen modeller arasında girdi. Nohut modeli örgüde ayrı bir hoş durdu çünkü. Hem bu modelden şapkalarda örülerek takım olduğunda daha da hoş duruyor. Bu modeli bilmeyenler için biraz bahsetmek istiyorum. Ben 90 ilmek ile başladım boyunluğa. İp ilk sırada sürekli ters örülecek. Ama kenarlardaki birer ilmek düz olması açısından örülmeden alınacak. Sonrasındaki ikinci ilmekten ise 3 ilmek çıkarılacak ve bu ilmeklerin ilki ters, ikincisi düz, üçüncüsü yine ters olacak. Yanındaki ilmeklerden 3 tanesi ise bir araya toplanacak. Böylelikle çoğalttığımız ilmek sayıları yine eski haline dönecek. Bu şekilde ilmekler bitene kadar devam edilecek. Ama burada dikkat edilmesi gereken örneği bozmamak adına kenardaki birer ilmeği boş almak. Sonraki sırada ise yine aynı işlem yapılıyor fakat bu sefer büzülen yerden ilmek çıkarılıyor, ilmek çıkarılan yerden de büzülerek örneklerin üst üste binmeden devam etmesi sağlanıyor. Bu modelden dilerseniz şal, şapka, yelekte örebilirsiniz. Çünkü son derece hoş ve zevkli olarak ilerleyen bir örnek. Boyunluk modellerini çoğaltabiliriz. Ben size en sevdiğim model olan nohudu anlattım. Ama boyunlukları haroşadan ve düzdende örebilirsiniz, kesme şeker modelini de uygulayabilirsiniz. O tamamen sizin zevkinize kalmış.

  Örgü boyunluk modellerini cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkes rahatlıkla kullanabilir, hatta sevgilinizle ya da eşinizle aynı model ve renkten boyunluklar örerek aynı giyinmenin tadına varabilirsiniz. Sevdikleriniz içinde el emeği olan bu boyunluklar çok güzel birer hediye olacaktır. Şimdi hemen iplerinizi, şişlerinizi alın sizde kendiniz ya da sevdikleriniz için birer boyunluk örün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ