Canım Anne

Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çoğu kişi dolabındaki kışlık kıyafetleri kaldırıp yerine yazlıkları koymaya başladı. En az 3-4 ay boyunca kullanmayacağımız kışlık kıyafetlerimizi saklarken bazı noktalar dikkat etmemiz gerekiyor. 

Dolaplarda yazlık kıyafetlere yer açmanın zamanı geldi. Kışlık kıyafetlerimiz kaldırırken onları düzgün bir şekilde ve bazı noktalara dikkat ederek muhafaza etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde kıyafetler çabuk eskiyecek üstüne rutubet, böceklenme gibi sorunlarda ortaya çıkacaktır. Böyle durumların önüne geçmek için kışlık kıyafetlerinizi zarar görmeden muhafaza edeceğiniz yöntemleri sizler için derledik.

Kışlık Kıyafetleri Kaldırıp Muhafaza Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kıyafetleri kesinlikle hava almayacak yerlere sarıp yada koyup muhafaza etmeyin. Örneğin plastik kutular kıyafetlerin hava almasını engelleyecektir. Havasız kalan kıyafetlerde kokma ve eskime meydana gelir. Ayrıca kıyafetlerinizi karton kutularda da saklamayınız. Karton kutularda böcek, güve sorunu ortaya çıkmaktadır. Kıyafetlerinizi pamuk hurçlar içerisine koyun veya pamuk bez parçasına sarıp kaldırın. Böylelikle kışlık kıyafetleriniz hem hava alacak hem de böcek sorunu ortadan kalkacaktır.
  • Kıyafetlerinizi kaldırmadan önce mutlaka yıkayın ve iyice kurutun. Kıyafetleri kirli kaldırmak onların kokmasına neden olacaktır.
  • Kıyafetlerinizi kaldırırken düzgün bir şekilde katlayıp muhafaza edin. Özensiz atılmış kıyafetler kalıcı kırışıklık sorununa neden olacaktır.
  • Kıyafetlerinizi sakladığınız yerin serin ve rutubet sorunu olmayan bir yer olmasına özen gösterin.
  • Son olarak kıyafetlerinizi sakladığınız yere mutlaka naftalin veya lavanta koyun. Naftalin ve lavanta böceklenme sorununa kökten çözüm sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi