Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çoğu kişi dolabındaki kışlık kıyafetleri kaldırıp yerine yazlıkları koymaya başladı. En az 3-4 ay boyunca kullanmayacağımız kışlık kıyafetlerimizi saklarken bazı noktalar dikkat etmemiz gerekiyor. 

Dolaplarda yazlık kıyafetlere yer açmanın zamanı geldi. Kışlık kıyafetlerimiz kaldırırken onları düzgün bir şekilde ve bazı noktalara dikkat ederek muhafaza etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde kıyafetler çabuk eskiyecek üstüne rutubet, böceklenme gibi sorunlarda ortaya çıkacaktır. Böyle durumların önüne geçmek için kışlık kıyafetlerinizi zarar görmeden muhafaza edeceğiniz yöntemleri sizler için derledik.

Kışlık Kıyafetleri Kaldırıp Muhafaza Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kıyafetleri kesinlikle hava almayacak yerlere sarıp yada koyup muhafaza etmeyin. Örneğin plastik kutular kıyafetlerin hava almasını engelleyecektir. Havasız kalan kıyafetlerde kokma ve eskime meydana gelir. Ayrıca kıyafetlerinizi karton kutularda da saklamayınız. Karton kutularda böcek, güve sorunu ortaya çıkmaktadır. Kıyafetlerinizi pamuk hurçlar içerisine koyun veya pamuk bez parçasına sarıp kaldırın. Böylelikle kışlık kıyafetleriniz hem hava alacak hem de böcek sorunu ortadan kalkacaktır.
  • Kıyafetlerinizi kaldırmadan önce mutlaka yıkayın ve iyice kurutun. Kıyafetleri kirli kaldırmak onların kokmasına neden olacaktır.
  • Kıyafetlerinizi kaldırırken düzgün bir şekilde katlayıp muhafaza edin. Özensiz atılmış kıyafetler kalıcı kırışıklık sorununa neden olacaktır.
  • Kıyafetlerinizi sakladığınız yerin serin ve rutubet sorunu olmayan bir yer olmasına özen gösterin.
  • Son olarak kıyafetlerinizi sakladığınız yere mutlaka naftalin veya lavanta koyun. Naftalin ve lavanta böceklenme sorununa kökten çözüm sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ