Kitap Kokusu İle Yaşamak

Kitap Kokusu İle Yaşamak

Herkes evini kendi isteği ve zevkleri doğrultusunda düzenlemek istemektedir. Her bir odanın dekorasyonu ile tek başına ve özenle uğraşılmasının tek bir nedeni vardır; yaşanılacak evlerin tamamen kişinin kendisini yansıtmasıdır. Tek başına da olsanız, eşinizle de olsanız hatta çocuklarınız ile bile olsanız kendinizi yansıtacak dekorasyonlar seçeceğiniz kabul edilmesi gereken bir konudur. Özellikle kitap kurdu olarak kendisini tanımlayan kişiler için, ev dekorasyonu oldukça keyifli bir hale gelmektedir. Okumayı sevenlere dekorasyon fikirleri konusunda oldukça büyük bir seçenek yığını sunulmaktadır.

Kitap-okumayı-sevenler-için-1

Salonlar için Farklı Tasarımlar

Okumayı seven kişiler için salon tasarımlarında dikkat çekici dekorasyonların başında okuma köşeleri gelmektedir. Normal bir kitaplık ya da sadece duvara dizilen raflardan oluşan kitaplığın önüne bir berjer koltuk koyulması bu dekorasyonun başlangıç aşamasıdır. Koltuğun hemen yanına bir sehpa ve ışıklandırma koyulmasını da tavsiye edebiliriz. Böyle bir köşe de kitap okumak büyük zevk verebilecektir.

Ayrıca salonlar için okumayı sevenlere dekorasyon fikirleri vermek gerekirse; komple bir duvarın çeşitli boyut farkları ile raflar ile şekillendirilmesini tavsiye edebiliriz. Bu hem salonların ayrı bir havaya bürünmesini sağlarken hem de kişilerin kendilerini yansıtma şansları olabilmektedir.

Kütüphane

Kitap severlerin en büyük hayallerinden birisi de hiç kuşkusuz ki bir kütüphaneye sahip olmaktır. Kendi evinizde fazladan bir odaya sahipseniz burayı harika bir kütüphaneye çevirmek ellerinizde olacaktır. Maddi imkanlarını zorlamak istemeyenler için sadece aynı boyutta tahtalara sahip olmalarını ve bunları duvarlara monte etmelerini tavsiye edebiliriz. Maddi açıdan sorun çekmeyenler için ise pek çok kütüphane seçeneği bulunabilecektir.

Kitap-okumayı-sevenler-için

Okumayı sevenlere dekorasyon fikirleri verirken şunu da tavsiye edebiliriz; dağınık bir bütün oluşturmak fark yaratacaktır. Okuduğunuz  kitapları üst üste koyarak üzerine bir tahta ile sehpa yapabilirsiniz kendinize. Ama bu kısım da düzenli olarak kitapları temizlemeyi unutmamanızı tavsiye etmek gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ