Canım Anne

Kız Bebek Etek Yapımı

Kız Bebek Etek Yapımı

Kız bebekler için yaz aylarında da giyebilecekleri çok şık ve güzel örgü etek modelinin detaylı yapımı, videolu anlatımı, modelin örgü aşamalarını sizler için derledik.

Kız bebekler veya çocuklar her zaman kıyafet konusunda daha şanslı olmuştur. Nedeni ise daha fazla modelde kıyafet bulunmasıdır. Kız çocuklarımızın her zaman güzel kıyafetler giymesini isteriz. Örgü kıyafetler kız çocuklarına daha fazla yakışmaktadır. Kız bebekler ve çocuklarınız için örebileceğiniz son derece kolay etek modeli hakkında tüm detayları içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kız Bebek Etek Yapımı Aşamaları

  • Etek modelini yaparken elinizde ip yok ise lif ipini kullanabilirsiniz.
  • Biz anlattığımız modelde 3 renk ip kullanarak etek modelini anlattık ayrıca bu örgü için 7 numara tığ kullanmanız gerekmektedir.
  • 1 yaş için ördüğümüz örnekte bel çevresi en az 50 cm olacak şekilde zincir çekin. Evde mezura ile zincirlerinizi ölçebilirsiniz.
  • Son 3 zincir hariç ilmeği dolayıp batın. İkili tırabzan yapın. Her zincire aynı şekilde batıp ikili tırabzan yaparak tüm sırayı bitirin.
  • Sıra bittikten sonra ikinci aşamaya geçiyoruz. İki zincir çekip örneği ters çevirin ve ilmeği dolayın. İlk tırabzanın belinden tığınızı batırın ipinizi çekip yine ikili tırabzan yapmaya devam edin. Tığı her zaman arkasından geçirin yani belinden alıp ikili tırabzan yapmaya dikkat edin.
  • Diğer sırada ise 8 tırabzan yaparak modeli oluşturmalısınız.
  • Kız bebek etek yapımının detaylarını ve videolu anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kız Bebek Etek Yapımı Aşamaları Videolu Anlatım

Sibelle Örgü anlatımı ile kız bebek etek yapımı aşamalarını takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ