Kızarık Yüz Nasıl Geçer?

Bazen genetik nedenlerden kaynaklı bazen de çevresel faktörlere bağlı gelişen yüz bölgesinde kızarıklık problemi yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Mevsim değişikliği yaşandığında ya da aşırı soğuk zamanlarda normal ciltlerin bile yaşadığı bir cilt sorunu olan kızarıklığı artıran çevresel faktörler hassas ciltleri daha fazla etkiliyor. Bu sorunu yaşayan sizler “Kızarık yüz nasıl geçer?” sorusunu sıklıkla soruyorsunuz. Merak ettiğiniz soruların cevaplarını içeren aşağıdaki açıklamayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kızarık Yüz Nasıl Geçer

Kızarık Yüz Nasıl Geçer?

“Kızarık yüz nasıl geçer?” Öncelikle cildinizin kızarmasına neden olacak ya da kızarmasını hızlandıracak ortamlardan uzak durmalısınız. Özellikle kış mevsiminde aşırı soğuk ve rüzgarlı zamanlarda dışarıda bulunmamalısınız. Bulunmak zorunda olduğunuz zamanlarda ise dışarı çıkmadan en az 30 dakika önce koruyucu bir krem kullanmalısınız. Böylece cildinizi dışarıda maruz kalacağı ortama hazırlamış olursunuz. Bunun dışında kızarıklığı artırmaya yönelik maddeler içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Bu maddelere örnek olarak; nane, alkol, karanfil yağı, parfüm gösterilebilir.

Kızarık Yüz

Kızarıklığı Giderici Doğal Yöntemler

“Kızarık yüz nasıl geçer?” Sorusuna cevap bulduğunuz en can alıcı nokta ise yazımızın bu bölümünde bulunmaktadır. Kızarıklığı giderici doğal yöntemler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

  • Meyan kökü, zencefil, zerdeçal, salatalık gibi bitkisel özler içeren doğal ürünler kullanabilirsiniz.
  • Yangıyı azalta ve ağrı gidermeye özelliği olan Aloe vera jeli kullanabilirsiniz. Bitkisin ham halinin içerisinde bulunan sıvıyı kullanabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı kullanarak cildinizi nemli tutabilir ve tahriş olmasını önleyebilirsiniz. Fakat yağlı bir cilde sahipseniz dikkatli olmalısınız.
  • Tüm bunların yanı sıra bol bol su ve sıvı içecekler tüketerek vücudunuzun su ihtiyacını karşılamalısınız.

Gül Nasıl Yetiştirilir? Evde Gül Yetiştirme Adlı yazımızdan da bu konuda bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. Çeşitli konularda yazılmış yüzlerce yazı için diğer sayfalarımız arasında gezinmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ