Kızartma Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Kızartma Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Kızartma Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Evde balık, patates kızarttığınız da veya börek yaptığınızda eve sinen kızartma kokusu oldukça rahatsız edicidir. Mutfağa ve hatta evin tüm odalarına yayılan bu ağır kızartma kokusundan kurtulmak için birkaç öneriye dikkat etmeniz ve uygulamanız yeterlidir.

En sık yapılan pişirme yöntemi arasında yer alan kızartma sonrası oluşan yoğun ve ağır kokuyu gidermek için sizlere birkaç öneri sunacağınız. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz. Kızartma kokusundan kurtulanın yolları arasından bazıları aşağıdaki gibidir;

Kızartma Kokusundan Kurtulmanın Yolları

  • Bir tava veya tencere içine sıcak su koyunuz. Ardından içine bir miktar sirke ve limon suyu ekleyerek tavayı ocağa alarak kaynatınız. Oluşan buhar mutfaktaki ağır kızartma kokusunu yok edecektir.
  • Kokulu mumlar kızartma kokusundan kurtulmak için oldukça etkilidir. İsterseniz kızartma yapmadan önce yakın, isterseniz koku oluştuktan sonra yakarak ağır kızartma kokusundan kurtulabilirsiniz.
  • Bir tencere içine su koyunuz. Ardından üzerine defne yaprağı koyarak kaynatınız. Defne yaprağının hoş kokusu mutfakta oluşan kızartma kokusunu yok edecektir.
  • Mutfak ve diğer odalarınıza yayılan kızartma kokusundan kurtulmak için bir cezve içine bir tatlı kaşığı kahve ekleyiniz ve kısık ateşte kavurunuz. Kahvenin hoş ve yoğun kokusu kızartma kokusunu bastıracaktır.
  • Kızartma işlemi bittikten sonra tavanın içine limon ve maydanoz atarak da odalara ve mutfağa yayılan ağır kızartma kokusundan kurtulabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ