Canım Anne

Kızılcık Faydaları Nelerdir?

Kızılcık Faydaları Nelerdir?

Özellikle boşaltım sistemi üzerinde iyi yönde etkileri olan, rengi ile iştah açan kızılcık nedir, kızılcık faydaları nelerdir içeriğimizden bulabilirsiniz.

Bir metrelik kısa ağaçlarda yetişen kızılcığın meyvesi, yaprağı ve sapı sağlık açısından faydalı bir depodur. Kızılcık meyvesinin faydaları halk arasında pek bilinmemektedir. Kızılcık meyvesinin direk tüketilmesi değilde şerbeti ya da marmaletanın tüketilmesi önerilir. Alternatif tıpta yıllardır kullanılan ve kumaş boyası olarakta kullanılan kızılcığın sağlık açısından faydalarını öğrendikten sonra sürekli tüketmek isteyeceksiniz. Kızılcık düşük karbonhidrat değeri ve içerisinde bulunan A, C, E ve K vitaminleri açısından vücut sağlığı üzerinde iyi etkiler yaratır. Ayrıca içerisinde kalsiyum, demir ve manganez gibi minerallerde bulunmaktadır.

Kızılcık Faydaları Nelerdir?

  • Çoğu kişinin ortak sorunu olan idrar enfeksiyonlarına karşı oldukça etkilidir. Böbrek ve sindirim sistemi üzerinde de etkili olan kızılcığın idrar sökmesi için kaynatıp suyunu tüketebilirsiniz.
  • Kalbi korur. Kalp hastalıklarını engeller. Kalp çarpıntısı gibi sorunların önüne geçer.
  • Çabuk yorulmayı engeller. Daha enerjik olmanızı sağlar.
  • Kanser ile savaşır. Özellikle meme ve prostat kanserine karşı vücudu korur.
  • Yapılan araştırmalarda diş sağlığını koruduğu ve dişin çürümesini engellediği görülmüştür. Özellikle çocuklarda artan şeker kullanımı nedeniyle diş çürüklerinin önüne geçmesi ise kızılcık şerbeti tüketilebilir.
  • Saçların dökülmesini engeler. Daha parlak ve saplıklı olmasını sağlar.
  • Cilt sağlını korur. Derinin sarkmasını engeller ve cildin erken yaşlanmasını engeller.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi