Kızınız Makyaj Malzemelerinize mi Göz Dikti?

Çocukluğumuzdan beri idolümüz hep annemizdir. Onun kıyafetlerini giyerdik ve yine onun ayakkabılarıyla düşe kalka yürürdük. Bu küçük kızlar için tarif edilemez bir mutluluktur. Ama şunu unutmayalım ki anneye özenmenin bizler açısından en masum halidir kıyafet ve ayakkabı denemeleri. Çünkü bunun bir üst mertebesi ve asıl annelere sinir harbi yaşatan durum vardır ki evlerden ırak! Herkesin nedir o diye meraklı meraklı ekrana baktığını görür gibiyim. O yüzden sizleri daha fazla meraklandırmadan söyleyeyim. Konu tabii ki annelerin makyaj malzemelerine göz diken küçük kızlar, kızlarımız. Keşke sadece elbiselerimle sınırlı kaysaydı dediğiniz anlar gelebilir hanımlar henüz kızınız hiçbir makyaj malzemenize dokunmadıysa hemen gözle görülür yerlerden kaldırın, benden size ufak bir uyarı.

Hanımlar bu durum her ne kadar kulağa çok sevimli gelse de çocuklarımız için oldukça tehlikelidir. Bizler için bile aslında yararlı olmayan hatta bazı durumlarda zararları bile olan makyaj malzemeleri çocuklarımızın elinde birer silaha dönüşebilir. Onlar daha çok küçükler ve narin tenleri bu tür zararlı maddeler ile temas etmemelidir.  Çocuklar ve makyaj konusu yan yana geldiğinde bile biz anneler için huzursuzluk yaratıyorken bunu eyleme dökmek ne kadar doğru olur sizce? Kız çocukları kaç yaşında makyaj yapmalı?  Bu soruların cevaplarını bilinçli ve gönül rahatlığı ile verebilmeliyiz. Aksi takdirde gözümüzden bile sakındığımız yavrularımızın bizim ilgisizliğimiz ve bilgisizliğimiz nedeni ile sağlıklarını tehlikeye atmış oluruz.

canım anne-328

Tüm bu sebeplerden kendimizce onları korumak adına bir takım önlemler almalıyız. Örneğin; göz makyajı için kullandığımız kalemleri, rujları, fırçaları, fondöten ve allıkları erişebileceği yerlerden kaldırmalıyız. Böylelikle hanımlar hem bizim içimiz rahat olacak hem de kızlarımız güvende olacak!

canım anne-329

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ