Kolay lastik patik modeli yapımı

Kolay lastik patik modeli yapımı

Kolay lastik patik modeli yapımı tığ işi lastik tekniği ile örülen kolay ve ip renkleri güzel uygulandığında görselde olduğu gibi harika patik modeli ortaya çıkıyor. Kış mevsimin vazgeçilmezi el işleri elimizden hiç eksik olmayan hobilerimiz arasında yer almaktadır. Örgü modelleri arasında patik modelleri en sık örülen el işleri arasında yer almaktadır. Çeyizlik patik modelleri en güzel örnekler ile çeyizlerde yerini almaya devam ediyor. Bu güzel lastik tekniği patik modelini de çeyizlik veya günlük kullanım için uygulamaya ne dersiniz ?

Kolay lastik patik modeli yapımı

Krem renk ve ebruli ip tercih edilmiştir.

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Yapımı: 71 zincir çekerek başlayalım, üç zincir atlayıp dördüncü zincir içine batıp trabzan yapıyoruz. Her zincir içine ikili trabzan yapalım. Toplamda 68 ikili trabzan olacak, sıra sonunda iki zincir ile dönüş yapalım ilk değil ikinci trabzanın ortasından tığ geçirerek ikili trabzan yapıyoruz. Tığ işi lastik modeli uyguluyoruz trabzanları alırken ön ve arka kısımdan alarak uyguluyoruz. Krem rengi ip ile toplamda 10 sıra örelim ve diğer renk ip ile iki sıra örüp devam edelim. Krem rengi ip ile üç sıra örelim ipi keselim. Ördüğümüz patiği orta kısımdan 17 sıra sayarak ayıralım ve aynı teknik ile örüyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek devam edebilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü patik modelleri, tığ işi patik yapımı, patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kolay lastik patik modeli yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hülya dedi ki:

    Gayet hoş oldu mutlaka deneyeceğim ellerinize sağlık.tarifin video ile olması ayrı bir güzel?

BİR YORUM YAZ