Kollarınızı Sıklaştırmak için Egzersizler

Kollarınızı Sıklaştırmak için Egzersizler

Yaş ilerlemesi ve bazı sebeplerden ötürü kollarımızda sarkmalar meydana gelmektedir. Bunu engellemek ve sıkılaşmış kollara sahip olmak için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz ve gerekli hareket ve egzersizleri yapmanız bu sorunun çözümünde yardımcı olacaktır.

Kollarımızı sıkılaştırmak için 5 hareket şunlardır:

Tam tur kol kaslarınızı güçlendirmek ve sıkılaştırmak için en iyi hareketlerden biridir. Yüksek bir alana veya sandalyeye oturup elleriniz ön tarafı gösterecek şekilde tutunun. Kollarınızı dikleştirip vücudunu kollarınız ile indirip kaldırın. Bu hareket kollarınızın güçlenmesini oluşmuş veya oluşabilecek sarkmalara iyi gelecektir.

Uzun yağsız kol kasları için yapılacak hareket ve egzersizler de vardır. Bunun için kollarınızı öne doğru uzatın, bacaklarınızı omuz hizasında açınız. Daha sonra ise kolunuzun birini dirsekten kırarak kendinize doğru çekin ve diğeri ile olabildiğince öne doğru yumruk atın. Hareketleri önce yavaş yapıp daha sonra hızlandırın. İlk önce sağ kol daha sonra sol kol çalışınız.

Omzunuzun daha şekille ve sıkı olmasını istiyorsanız onun içinde yapılabilecek bir takım hareketler vardır. İki elinize de size fazla ağır gelmeyecek dambıl alın. Kollarınızı omuz hizasına kadar kaldırıp biraz bekleyin ve daha sonra başınızın hizasına kadar kaldırın. Daha sonra kollarınızı serbest bırakın ve hareketi tekrarlayın.

Ön kollarınızın daha sıkı olabilmesi için iki elinize de dambıl alın. Düz tutarak yavaşça dirseğinizden kırarak omuz hizasına kaldırın. Bu hareket sayesinde ön kollarınız daha sıkı olacak ve sarkmalara karşı korunmuş olacaktır.

Daha sıkı bir kol kasına sahip olmak istiyorsanız yere dümdüz yatın ve ayaklarınızı dirseklerden kırarak yukarı kaldırın. Daha sonra ise iki elinize dambıl alarak tavana doğru kaldırın ve bir süre tuttuktan sonra ise başınızın yan tarafına kollarınızı indirin.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ