Koltuk Nasıl Temizlenir? – Koltuk Temizleme Yöntemleri

Koltuk Nasıl Temizlenir? – Koltuk Temizleme Yöntemleri

Evde sıkça kirlenen mobilyalardan biri olan koltuklar üzerindeki lekeleri çıkarmak için etkili pratik yöntemleri sizler için derledik. 

Sürekli üzerinde oturduğumuz koltukların yüzleri yani kumaşları gün içerisinde sıkça kirlenebilmektedir. Üzerine herhangi bir yiyecek içecek dökülmesi zorlu lekelerin oluşmasına neden olabilmektedir. Böyle durumlarda klasik temizleme yöntemleri yerine daha etkili temizlik yöntemlerini denemenizde fayda vardır. Koltuk yüzlerinin kumaşları modelden modele çeşitlilik gösterebilmektedir. Temizlik yaparken kumaşın çeşidini dikkate alıp yapın. aksi takdirde kumaşta ciddi ve kalıcı deformasyonlar meydana gelebilir.

Koltuk Temizleme Yöntemleri

  • Koltuğunuzun rengi eğer beyaz ise çamaşır suyu kullanarak lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz. Lekenin olduğu bölgeye biraz çamaşır suyu döküp temiz bir bezle silerseniz leke anında gidecektir.
  • Bulaşık makinesi parlatıcısı koltuklar için oldukça etkili bir temizleyicidir. Bir kova içerisine ılık su ve bulaşık makinesi deterjanı ekleyin. Daha sonra temiz bir bez yardımı ile tüm koltuğu temizleyin. Koltuğunuz ilk günkü gibi temiz ve lekesiz olacaktır.
  • Aspirin son zamanlarda evlerde sıkça kullanılan etkili bir temizleyicidir. Bir bez üzerine aspirin sıkıp tüm koltuğu silip temizleyebilirsiniz.
  • Deri koltuklarınızı temizlemek için ise arap sabunu temizleyicisini kullanabilirsiniz. Ilık su içerisine arap sabunu ekleyip daha sonra deri koltuğun her yerini silin.
  • Kadife kumaş koltuklarda ise buhar ile leke çıkarmayı ve temizlemeyi deneyin. Buhar sayesinde kadife kumaşa işlemiş lekeler kolayca çıkacaktır. Parlaması için ise sirke ile temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ