Aşırı Terleme Nedenleri

Aşırı Terleme Nedenleri

Özellikle yaz aylarında sıkça sorun çıkaran terleme problemi sosyal hayatı etkileyebiliyor. Terleme sorununun belli başlı nedenleri bulunmaktadır.

Aşırı terleme sorunu hayat kalitesini düşüren can sıkıcı bir durumdur. Aşırı terlemenin belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Genellikle çoğu hastalığın belirtisi ve etkisi olarak ortaya çıkan terleme sorunu kişilerde güven eksikliğine neden olabilmektedir. Aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerin bir uzmana mutlaka görünüp sorunun neden kaynaklandığını öğrenip ona göre tedavi olması gerekir. Uzmana sormadan kulaktan dolma ve internetten bulduğunuz bilgilerle hareket etmek durumu daha da kötüleştirebilmektedir.

Aşırı Terleme Nedenleri

  • Ter ve ter kokusunu etkileyen en önemli faktör yediklerimizdir. Baharatlı, yağlı yiyecekler kötü ter kokusun ve aşırı terlemeye neden olabilmektedir. Bu yüzden bu tür yiyecekleri çok fazla tüketmemeniz gerekir.
  • Vücut sıcaklığını korumak için sıcak ve soğuklarda terleme olayı gerçekleşir. Bu yüzden giydiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Genellikle pamuktan yapılmış kıyafetler giymeye özen gösterin.
  • Aşırı terleme hormon sorunları nedeniylede ortaya çıkabilmektedir. Hormonların düzgün çalışmaması terleme sorununa neden olur.
  • Kadınlarda erken menepoz ve diğer kadınsal hastalıklardan dolayı aşırı terleme sorunu ortaya çıkabilir.
  • Aşırı kilo problemleri de terleme nedenidir. Özellikle obezite sorunu çeken kişilerde sıkça aşırı terleme problemine rastlanabilir.
  • Psikolojik hastalıklarda aşırı terleme yapan önemli etkenler arasında yer almaktadır.
  • Böbrek üstü bezlerinin düzgün çalışmaması, diyabet, kolesterol gibi sağlık sorunları yaşayan kişilerde de aşırı terleme problemi sıkça yaşanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ