Köpek Kulübesi Yapımı

Sokak köpekleri veya kendi köpekleriniz için yapabileceğiniz pratik ve yapımı kolay en güzel köpek kulübesi yapımını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında sokak hayvanları zorlu hava koşulları nedeniyle açıkta kaldıklarında sağlık açısından zarar görmektedir. Yağmur, çamur, kar ve uyuyacak kuru bir yerin olmaması onların zorlu bir hayat yaşamasına neden oluyor. Sokak hayvanlarını tehlikelerden korumak için onlara kolayca ev yapabilirsiniz.

Köpek evini yaparken çocuklarınız ile birlikte yapmanızı öneririz. Böylelikle hem ona hayvan sevgisini aşılarsınız hem de hayvanlar için yararlı bir şey yapmasına katkıda bulunursunuz. Köpekler sadık, sessiz sakin ve zararsız hayvanlardır. İstanbul gibi büyük şehirlerde sokak hayvanı sayısı oldukça fazladır. Çoğu kötü havalarda girecekleri kuru bir yer olmadığı için zorluk çekmektedir. Her vicdanlı insan onları korumalıdır. Bu yüzden köpek evlerini yapmanız ve bu evlere yiyecek bırakmanız onların belki de hayatlarını kurtaracaktır.

Kartondan, kutudan, tahtadan… elinizde ne varsa o malzemeleri değerlendirip bir köpek evi yapabilirsiniz. Eğer bu işlerde yetenekliyseniz tahtadan sağlam ve güzel bir ev yapabilirsiniz. Kendi bahçenizi, evinizin bulunduğu sokağa köpek evleri yapıp köpekleri koruyabilirsiniz.

Yaz aylarında sokak hayvanları gölge yerler ararlar. Evleri olmadıkları için sürekli gölge alanı kollayıp yer değiştirmek zorunda kalırlar. İnsanların en büyük dostu olan köpeklerin bu tür sorunlar yaşamaması için yapacağınız evler diğer insanlara da örnek olabilir. Ülkemizde çok fazla zarar verilen köpekleri siz onlara kulübe yaparak koruyabilirsiniz.

Köpek Kulübesi Yapımı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ