Koyu Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Rujlar; kadınlar için vazgeçilmez eşyalardan biridir. Her kadının makyaj çantasında, ofis çekmecesinde veya çantasının bir gözünde mutlaka en sevdiği ruju bulunur. Aslında ruj, iyi hissetmek kavramının en kısa yoludur.

Rujlar genel olarak; kişinin tercihine göre açık renkler ve koyu renkler olarak iki kategoriye ayrılırlar. Açık renkler; kişiye daha yumuşak bir görüntü verirken, koyu renkler ise daha feminen ve çarpıcı bir hava katmaktadır. Ve şüphesiz ki her kadının makyaj masasında, her iki kategoriden en az birer ruj vardır.

Kendini kışkırtıcı ve daha kadınsı hissetmek isteyenler için, koyu renk ruj sürmenin birkaç püf noktasını araştırdık.

  1. Dayanıklılık

  Koyu renk ruj sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey; rujunuzu taşırmamanız gerekiğidir. Çünkü koyu renk rujlar, en ufak bir hatayı anında belli eder ve telafisi zordur. Bunu önlemek için çaremiz; fondöten ve pudra.

Fondöteninizden aldığınız küçük bir katmanı, dudak çevrenizde gezdirin. Bir anlamda dudak kenarlarınızı, fondöteninizle kapatın. Elinizin kayması veya rujun taşması durumunda, fondötenli dudağınızı, daha fazla bulaşmasını önleyerek temizleyebilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra küçük bir fırça yardımıyla, dudaklarınızın üzerine pudra sürün.

  1. Dudak Çizgileri

Koyu renk rujunuzu normalden daha uzun süre dayanmasını sağlamak için rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemiyle dudak çizgilerinizi, belirgin hale getirin. Dudaklarınızın olduğundan daha hacimli görünmesini istiyorsanız, çok hafif bir şekilde çizgilerin üstüne çıkabilirsiniz.

  1. Ruj Uygulaması

Dudak kalemiyle, dudak çizgilerinizi belirginleştirdikten sonra rujunuzu uygulamaya başlayın. Fakat şunu söylemeliyim; rujunuz, kalemi gölgelemesin. Yani dudak kalemini sürdüğünüz bölgelerin üstünden rujla geçmeyin. Çünkü dudak kalemi, rujdan daha uzun süre dayanıklılığını korur ve rujunuzu tazelemek istediğinizde tekrar tekrar dudak hatlarınızı ortaya çıkarmanız gerekmez.

  1. Aydınlatma

Ten renginizin bir ton açığı aydınlatıcı kullanmanız gerekir. İnce uçlu bir fırça yardımıyla, toz veya krem bazlı aydınlatıcıyı, dudak kaleminizin bittiği noktanın hemen üstünden ince bir tabaka uygulayın. Bu işlem, koyu renk rujunuzu ön plana çıkaracak ve dudaklarınızın büyük görünmesini sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ