Yağlı Ciltler için Doğal Bakım Önerileri

Yağlı bir cilde sahipseniz sizler için doğal maskeler doğal cilt yağınızı azaltacak bir takım çözümler vardır. Kozmetik ürünler dışında yağlı cildinize uygulayacağınız doğal bir takım uygulamalarda mevcuttur. Kullanacağınız doğal ürünler ile beraber yağlı olan cildinizin yağ seviyesini dengeleyebilirsiniz ve istediğiniz cilt tipine kavuşabilirsiniz. Yağlı cilde sahip kişiler genellikle vücutlarındaki hormonsal yapının dengesiz çalışmasından ortaya çıkar ve genellikle ergenlik dönemindeki kişilerde görülmektedir. Cilt kendi nem ihtiyacını karşılarken yağ üretimi daha çok artar. Yağlı cilde sahip kişilerin diğer bir sorunu da akneler, sivilceler ve siyah noktalar ile başları derttedir.

Cilt Neden Yağlanır?

Cildin yağlanmasının temelinde kişinin beslenmesi yatar daha sonra kalıtımsal özellikler vardır hormonların dengesiz çalışması olumsuz çevre koşulları ve kişinin yaşı da nedenler arasındadır. Yağlı cilde sahip olan kişilerin hep dezavantajı değil avantajları da olabiliyor yüzde oluşan kırışıklıklar az olabiliyor yaşlanma belirtileri daha geç görülebiliyor.

Yağlı Ciltler için Doğal Yöntemler

Yağlı cildiniz için hangi cilt doktoruna giderseniz gidin size ilk olarak belirteceği şey cildinizin temizliğine önem ve özen göstermeniz olacaktır. Yağlı cilt için düzenli temizlik unsuru çok önemli bir aşamadır. Cildinizi soğuk suyla değil de ılık suyla yıkamalısınız böylece cildinizin üzerinde olan yağ kalıntılarını temizlemek ve onlardan kurtulmak daha kolay olacaktır. Cildiniz için kullanacağınız temizleyicilerinizin içerisinde alkol olmaması gerekir.  Alkolsüz temizleyici kullanmanız yüzünüzde oluşan ve kalan yağ birikintilerini daha iyi denizler böylelikle gözenekleriniz açılır ve daha çok cildiniz nefes almış olur. Cilt nemlendirmede önemlidir bu yüzden cildi yağlı kişilerin daha çok yağsız nemlendiriciler kullanmaları gerekir. Yağlı cilde sahip kişiler evde de kendileri için birbirinden doğal olan maskeler yapabilirler.

Yağlı Cilt için 4 Doğal Öneri

  • Yağlı cildiniz için kullanacağınız önemli ve doğal bakım ise yoğurt ve kilden oluşan maskedir. Yoğurdu ve kili bir kapta karıştırmalısınız ve daha sonra bu karışımı yüzünüze sürmelisiniz böyle yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanmalı.
  • Taze domatesin püresini yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız cildinizi arındırır ve sıkılaştırır.
  • Sandal ağacınız tozu ve içerisine damlatacağınız gül suyuyla elde edeceğiniz maskeyi uygulayın kuruyunca ılık su ile durulayan.
  • Yağlı cilde sahip kişiler soğuk süt ile beraber ciltlerini temizleyerek doğal bakım
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ