Market Alışverişinde Koronavirüsten Korunma Yolları

Salgın halinde Türkiye’de ve dünyada devam eden koronavirüs yaşamımızda pek çok değişikliği de beraberinde getirdi. Koronavirüsten korunma yolları evimizde, işyerimizde, sokakta ve her yerde dikkat edilmesi gerekenler olarak artık yaşamımızın her alanında yer alıyor. Yetkililer ve uzmanlar evde kalmamız ve sadece zorunlu ihtiyaçlarımız için dışarı çıkmamızı söylüyorlar. Bu zorunlu ihtiyaçların başında da beslenme geliyor. Markete gittiğimizde koronavirüsten korunmak için neler yapmamız gerektiği konusu da önem taşıyor. Diğer yazılarımızda koronavirüsten nasıl korunmalı konusuna sıkça değindik. Bunlardan biri olan Koronavirüsten Korunma için Evde Hangi Önlemler Alınır? Başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı ve tavsiyeleri uygulamanızı öneririz.

Koronavirüse Markette de Dikkat!

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda derlediğimiz bu yazımızda koronavirüsten korunma ile ilgili marketlerde neler yapmamız gerektiği yer alıyor. Koronavirüs salgınının daha fazla yayılmasını önlemek için öncelikle “evde kal” uyarılarını dikkate almalı ve çok zorda kalmadıkça evden dışarı çıkmamalıyız. Ancak yiyecek ihtiyaçlarımız için markete gittiğimizde ise aşağıdaki önlemleri mutlaka almalıyız. Koronavirüs önlemleri kendi sağlığımız için olduğu kadar sevdiklerimizin sağlığı için de önemlidir.

Markette Koronavirüsten Korunma Önlemleri

Markette koronavirüsten korunma önlemleri aşağıdaki şekildedir.

  • Markete giderken kalabalık ortamlarda yürümemeye ve diğer kişilerle aranızda en az 1 – 1.5 metre bırakmaya özen gösterin.
  • Marketin içinde diğer kişilere çok fazla yaklaşmayın.
  • Alışveriş yaparken açık gıda ürünlerini ellemeyin, elleyenleri uyarın.
  • Mümkün olduğunda poşetli gıdalardan almaya özen gösterin.
  • Marketten aldıklarınızı eve getirdiğinizde yerleştirmeden önce poşetle saklamanız gereken her şeyi sabunlu bez, dezenfektan veya kolonya ile silin.
  • Poşetleri temizleme işini henüz poşetleri içeri almadan kapının dışında yapın.
  • Boşalttığınız poşetleri saklamayın. Tek bir poşette biriktirin ve hemen ağzını bağlayarak dışarı atın ya da balkona koyun.
  • Eğer markette kumaş çanta kullandıysanız eve girmeden kapıda boşaltın ve çantayı mutlaka sabunla köpürterek yıkayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ