Giyinme Odası Dekorasyonu için Öneriler

Giyinme Odası Dekorasyonu için Öneriler

Giyinme odası dekorasyonu nasıl yapılır? Evinde yeterli alanı bulunan, fazla bir odası olanlar yatak odasına gardrop koymak yerine ayrı bir odayı giyinme odası yapmayı tercih ederler. Giyinme odaları, diğer odaların tolu durmasını, aranan her şeyin daha kolay bulunmasını ve daha düzenli olmayı sağlar. Eğer eviniz giyinme odası yapmaya müsaitse boş olan odaya bolca dolap koyarak bütün kıyafetleriniz, ayakkabılarınızı ve çantalarınızı koyabilirsiniz. Böylece yatak odanız hep derli toplu olur. Ayrıca ütü işi de giyinme odalarında halledildiğinden bu işin dağınıklığından da kurtulmuş olursunuz.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Giyinme odası dekorasyonu aslında biraz da kişinin zevkine bağlıdır. Giyinme odaları dekorasyon konusunda çok farklı örnekler vardır. İnternette de karşımıza çıkabilecek bu örnekler ile sizin de şık bir giyinme odanız olabilir. Giyinme odası dekorasyonu konusunda rafları, çekmecelerin ve dolabın açık alanlarının düzeni önemlidir. Rafları nasıl düzenlemeniz gerektiğini, çekmeceleri nasıl yerleştirmeniz gerektiğini bilmezseniz odanın dağınıklığından kurtulamaz ve sürekli dağınık, ne aradığınızı bulamadığınız bir odaya sahip olursunuz. Giyinme odası dekorasyonu için tabii ki bu odanın büyüklüğü de önemlidir.

Giyinme Odası Dekorasyon

Giyinme Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Giyinme odası dekorasyonu ile ilgili bazı püf noktaları aşağıdadır. Ayrıca sitemizde Dekorasyon kategorimizde yayınladığımız Evden Çalışanlara çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

  • Giyinme odanızı yatak odanıza yakın bir oda olarak seçin.
  • Giyinme odasında ayakkabılarınız için ayrı bir dolap koyun. Bu dolap sadece raflardan oluşsun.
  • Giyinme odasındaki dolapların kapaklı olması tozlanmanın önüne geçer. Kapaksız dolaplar çok da uygun değildir.
  • Odanın alanı müsaitse boş kalan duvarların hepsini dolapla kaplatın. Daha çok yeriniz olursa eşyalarınız da daha düzenli olur.
  • Dolaplarda en çok kullandığınız kıyafetleri kolay erişebileceğiniz şekilde yerleştirin.
  • Giyinme odası dekorasyonu dahilinde bir kirli sepetiniz olsun. Üzerinizden çıkarttıklarınızı sepete atarsanız dağınıklığı önlersiniz.
  • Odanın bir köşesine bir askılık yaptırabilir, çantalarınızı bu askıya asabilirsiniz.
  • Odanın geniş bir alanı varsa bir puf koyarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Altı bazalı olan puflar daha çok işinize yarayacaktır.
  • Çekmecelerin içinde düzenleyici kullanırsanız aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz.
  • Giyinme odanıza bir boy aynası koymayı ya da dolaplarınızı aynalı almayı da unutmayın.
Giyinme Odaları Dekorasyon
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ