Canım Anne

Bakteri ve Virüsler için Ev Yapımı Sprey Tarifi

Bakteri ve Virüsler için Ev Yapımı Sprey Tarifi

Her ne kadar son dönemlerde hayatımızda daha sık konuşulsa da bakteriler ve virüsler aslında her zaman var. Bu zararlı mikroorganizmalardan korunmak için şu dönemlerde belirtilen hijyen kuralları sürekli olarak geçerli. Temizlik ve biraz dikkatle bakterilerden ve virüslerden korunmak mümkün olabiliyor. Virüsler için ev yapımı sprey tarifi konusuna geçmeden önce daha da önemlisinin ellerimizi sürekli yıkamak, hijyene önem vermek, aile bireylerinin tamamının buna özen göstermesini sağlamak olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Ayrıca geleneksel misafir ikramlarımızdan biri olan kolonyanın yaşamımızdaki yerini artırmakta da fayda var.

Virüsler için Ev Yapımı Sprey

Bakteri ve Virüsten Koruyan Ev Yapımı Sprey

Gün içinde evde ya da dışarda binlerce yere dokunduğumuzu düşünürsek sağlığımızın temizliğe de bağlı olduğunun daha iyi farkına varabiliriz. Virüsler için ev yapımı sprey tarifine geçmeden önce kişisel temizliğin önemini belirtmek isteriz. Dışarıdan geldiğimizde mutlaka ellerimizi sabunla köpürterek en az 20 saniye sürecek şekilde yıkamalı ve çocuklarımızın da bu alışkanlığı edinmesi için özen göstermeliyiz. Sitemizde daha önce yayınladığımız Evde El Dezenfektan Yapımı – Dezenfektan Nasıl Yapılır? Başlıklı sayfamızı da ziyaret etmenizi öneririz. Aşağıda tarifiniz verdiğimiz virüslerden korunmak için yapacağınız bu doğal spreyi sadece koronavirüsten korunmak için değil her zaman kullanabilirsiniz.

Evde Dezenfektan Yapımı

Virüsler için Ev Yapımı Sprey Tarifi

Virüsler için ev yapımı sprey tarifi doğal ürünlerden oluşur ve cildinize zarar vermez.

Ev Yapımı Sprey Malzemeler

  • 2 kaşık boraks
  • 1 çay bardağı sirke
  •  6 – 7 damla aromatik yağ (çay ağacı, portakal, lavana, limon yağlarından biri olabilir)
  • 2 bardak kaynamış ve soğumuş su

Virüsler için Ev Yapımı Sprey Yapılışı

Virüsler için ev yapımı sprey malzemelerinin tamamını karıştırıp spreyli bir şişeye doldurabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Erkan Şamcı tarafından verilen bu tarif sadece koronavirüs salgını için değil sürekli olarak kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ