Küçük Adımlar Doğru Ayakkabılar

Küçük Adımlar Doğru Ayakkabılar

Bebeğiniz için her zaman en doğru şeyi ister ve onun sağlığını her şeyin üstünde tutarsınız. Bazen farkında olmadan bebeğinize zarar verebilecek şeyler de satın alabilirsiniz. Yani farkında olmadan bebeğinizin sağlığını olumsuz yönden etkileyebilirsiniz. Bu yüzden satın aldığınız ürünleri araştırmalı, dikkatle inceleyerek almalısınız. Ayakkabı da dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Bebeğiniz küçük adımlar atarken doğru ayakkabılar giyip giymediğinden emin olmasınız. Bebeklerin kemikleri yetişkin bir bireyin kemik yapısından farklıdır. Henüz gelişme çağında olmaları ayak yapılarının şekli kolayca deforme olabilme riskini de beraberinde getirir.

cocuk-spor-ayakkabi-modelleri

Bebeğinize ayakkabı seçerken rengi, şekli, süsü ve tasarımını ikinci plana atarak, ilk olarak onun hangi ayakkabıyla daha rahat edebileceğini düşünmeniz gerekir. Bu noktada bebeğinizin doktoruyla görüşerek, doktorunuzun görüş ve önerilerini dinlemelisiniz. Çarşı, pazar ya da alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalar yerine medikal ürünler satan alanlardan ayakkabı almanız, ortopedik ayakkabılar bulabilmenizde size yardımcı olabilir. Böylece bebeğiniz küçük adımlar atarken doğru ayakkabılar kullanabilir. Bebek ürünlerinin oldukça yüksek fiyatlarda olduğunu biliyoruz. Sıradan bebek markaları yerine yine medikal ürünler satan yerlerden ayakkabı almanız maliyeti bakımından da bütçenize yardımcı olacaktır.

cocuk-ayakkabi-modelleri

Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise ayakkabının neyden imal edildiğidir. Hiçbir zaman plastikten imal edilen ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Bu ayakkabılar bebeğinizin ayağının terlemesine, mantar ve yara oluşmasına neden olabilir. Özellikle yaz aylarında bebeğiniz için büyük oranda sıkıntı olacaktır. Bunu yerine hava giriş çıkışının daha kolay olduğu bez ayakkabılar kullanılmalıdır. Bebeklerin hızlı büyümesi nedeniyle anneler zaman zaman bir kaç numara büyük ayakkabılar tercih ederler. Bu da bebeğinizin yürürken zorlanmasına ve düşüp yaralanmasına neden olabilir. Bebeğinizin küçük adımlar atarken doğru ayakkabılar giymesi onun özgüvenini dahi etkileyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ