Küf Kokusu Nasıl Geçer? Küf Lekesi Nasıl Geçer?

Küf Kokusu Nasıl Geçer? Küf Lekesi Nasıl Geçer?

Küf lekeleri sadece leke olmasının yanı sıra kokusuyla da rahatsız edici bir durumdur. Küf lekesi – küf kokusu kumaşlarda oluşabildiği gibi mutfak eşyalarında, duvarlarda, halılarda ve pek çok yerde oluşabilir. Nemli ortamlarda küf oluşumu daha fazla görülür. Küften nasıl kurutulurum diye merak edenler aynı zamanda küf kokusu nasıl geçer ya da küf lekesi nasıl geçer sorularını da sorarlar. Duvardaki Küf Lekesi Nasıl Çıkartılır? Başlıklı yazımız da küf lekesi ile başa çıkmaya çalışanlara yardımcı olacaktır.

kuf-kokusu-nasil-gecer
Küf Lekesi Nasıl Geçer

Küf Lekesi Nasıl Geçer?

Küf kokusu nasıl geçer ile birlikte küf lekesi nasıl geçer konusu da çok gündeme gelir. Küf kokusunun hakim olduğu bir evde yaşamak hijyen ve sağlık açısından da önemlidir. Küf lekesi ve küf kokusu ile ilgili tüm detaylar aşağıdadır.

Deri kumaşlarda oluşan küf lekesini temizlemek için kumaşın küflü olan bölgesi yumuşak bir bezle silinir. Kumaşı silerken ağız kokusunu gideren spreylerden kullanılması küf kokusunu giderir. Ayrıca ıslak beze amonyak dökerek silmek de fayda sağlar. Silinen küflü kumaş daha sonra iyice durulanmalıdır.

REKLAM ALANI

Mutfak malzemelerinde oluşan küf lekesi nasıl geçer? Malzemeleri kahve telvesiyle ovarsanız küfün geçmesini sağlayabilirsiniz.

kuf-kokusu-nasil-gecer
Küf Kokusu Nasıl geçer

Küf Kokusu Nasıl Geçer?

  • Küf kokusu nasıl geçer sorusu ne çok dolapların içine sinen küf kokuları için sorulur. Dolapların içine bir bardak dolusu toz hardal koyarsanız kokuyu alacaktır.
  • Kumaşlardaki küf kokusu geçmesi için limon suyu ve tuzu karıştırarak küf lekesi olan bölgeyi silin. Kumaşı kendi halinde kuruması için güneş alan bir yerde bekletin.
  • Küf lekesi olan kumaş süt ve tuz karışımıyla da silmeniz lekenin ve küf kokusunu geçmesini sağlar.
  • Önce amonyaklı su ile sildiğiniz küf lekesi olan kumaşları sirkeli suyla durulayabilirsiniz.
  • Suyla karıştırdığınız boraks maddesini bir maçın haline getirin. Küf lekesi olan bölgeye sürün ve bekletin.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ