Canım Anne

Kulaklı bere ve hırka anlatımı

Kulaklı bere ve hırka anlatımı

Kulaklı bere ve hırka anlatımı yazımızın için güzel hırka modelinin yazılı açıklamalı paylaşımını siz değerli örgü sevenlerin paylaşımına sunuyoruz. Bebek örgü modellerinde en kullanışlı hırka ve bere modelleri olmaktadır. Hırka modelleri neredeyse dört mevsim kullanılmaktadır. Hırka modeline uygun tamamlayıcı bere örgü modelleri yapılmaktadır. Kulaklı bere modeli ve hırka modelini uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sayfamızda video anlatımlı bere modelleri kız ve erkek bebekler için mevcuttur. İstediğiniz örgü bere örneğini bulabilirsiniz. Video anlatımlı olması sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. Hırka modelleri içinde sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Yeni güzel örgü modellerinde görüşmek üzere hoşçakalınız..

Bere modelleri, hırka örgüleri, örgü, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Kulaklı bere ve hırka anlatımı

kulakli bere ve hirka anlatimiYapılışı: ÖN-ARKA:
83 ilmek başlanacak ilmekler 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 10 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz seklinde dizilerek diagramdaki şekilde örülmeye başlanıp terslerin aralarındaki 1 düzlerde Selanik örgü yapılacak. Beden boyu 31 cm de yanlardan kol evinin oyuntusu için 6’sar ilmek kesilip örgüye devam edilecek.

Beden boyu 44 cm de ön yaka ortasından 9 ilmek yanlarından 1 kere 4, 1 kere 3, 1 kere 2 ilmek kesilip omuzlarda kalan 22 ilmekler de 2 kere 11 ilmek olarak kesilip ön bitirecek. Arka parçada ön parça gibi başlanıp aynı şekilde yapılacak ve sıralı işlemleri tekrarlanarak beden boyu 48 cm de arka yaka ortasından 13 ilmek yanlardan 1 kere 7’ser ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki 2 kere 11’er ilmek olarak kesilerek arka .parçada bitirilecek.
KOL: 51 ilmek başlanacak. ilmekler 2 düz 1 ters, 1 düz 1 ters, 10 düz 1 ters, 1 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 1 düz 1 ters, 6 düz seklinde dizilip diagram takip edilerek örülürken terslerin arasındaki 1 düz ilmekler de Selanik örgü yapılarak toplam 71 ilmeğe ulaşılıp kol boyu 41 cm olduğunda bütün ilmekler kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 80 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak 16 sıra örülüp ilmekler kazağın yaka etrafına dikilerek bitirilecek

RESİMLERE TIKLAYARAK BÜYÜK HALLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ
AYRICA SAYFANIN SAĞ BAŞINDAKİ GOOGLE DANTEL MODELLER GRUBUZA MAİLİNİZ İLE ÜYE OLURSANIZ TÜM EKLENEN MODELLER ANINDA MAİLİNİZE GELECEKTİR..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ