Kullanışlı Örgü Çanta Modelleri

Kullanışlı Örgü Çanta Modelleri

Kullanacağımız bütün eşyalar, örgü modellerinde yapılabilmektedir. Giyilecek kıyafetlerden tutun, çantalarımız ve takılarımıza kadar her şey örgü olarak yapılabilir. Bunları yapabilmek tabi ki sabır işi fakat bu işi yapan insanları da düşünürsek, gerçek bir sanat haline gelen ürünler de bulunmaktadır. Özellikler bayanlar, çantasız adım atmazlar. Yanlarında taşıdıklar çantalar, küçük değil; büyük olmalı ki, her şeylerini koyabilsinler. Örgü modelleri arasında yer alan örgü çanta modelleri, o kadar çeşitli ve güzel ki, en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alabilmektedir. Bunları yapabilen bir bayanı düşündüğünüzde, özenirsiniz ama hiçbir örgü türünü bilmezseniz, pek başarılı olamazsınız. Artık bu iş, okullarda ders olarak öğretilmektedir. Dolayısıyla herkesin ders alma imkânı da vardır.

Bir çanta örmeye çalıştığınızda, iki seçenek vardır; ya tığla örersiniz ya da şiş yardımıyla örersiniz. Örmek istediğiniz örgü çanta modellerine göre değişen ölçüler doğrultusunda tığ ya da şiş alırsınız. O kadar çok model vardır ki; hangi türe ihtiyacınız varsa ona göre tercihinizi yapar ve örmeye başlarsınız. Bunun için öncelikle model seçilmeli ve tedarik edilmesi gerekenler tedarik edilerek, yazılanlar doğrultusunda ilmekler atarak işe başlamalısınız.

Çok modern duracak modellerden biri olan havlu ip ile yapılan bir çanta modeli bulunmaktadır. Bunu örmek için; havlu iplerden süper inci 2000 renk numaralı olanı elinize alarak 40 ilmek ile başlayacaksınız. Düz örgü yoluyla 1 cm olacak şekilde devam edilecektir. Sonrasında 21237 renk numaralı ip ile de 1 sıra devam edilir. 1 sıra 2000, 1 sıra 21237 numaralı iplik şeklinde toplam 34 cm örüldükten sonra son satırı da 2000 renk numaralı ip ile düz örgü ördükten sonra bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örgü dikdörtgen şeklini alacaktır. Sonrasında iki ucundan birleştirilerek, ağız kısmı ortaya çıkar. Çanta sapı dikilerek de çantamız hazır hale gelecektir. Gayet basit olarak yapılabilen bu model, bir şal örülerek de güzel bir kombin haline gelebilir. Havlu iple yapılan örgü çanta modelleri, her yaştan insan tarafından tercih edilebilir ve rahatça kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ