Kurban Bayramı İçin Tatlı Önerileri

Kurban Bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz hafif ve geleneksel tatlı önerilerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Bayramlarda bir gelenek haline gelen tatlı ikramlarına Kurban Bayramında daha çok dikkat etmek gerekiyor. Kurban Bayramında genellikle et tüketildiği için et yemeklerinin üzerine ağır tatlılar yemek sağlık sorunlarına neden olabilir. Kurban Bayramında gün içerisinde gelen misafirlere veya yemek sonrasında ikram edebileceğiniz en güzel tatlılar sütlü tatlılardır. Kurban Bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz en güzel tatlı tariflerini aşağıdan yapılışları ile bulabilirsiniz.

Kurban Bayramı İçin Tatlı Önerileri

İrmikli Tatlılar

Türkiye’nin geleneksel tatlılarından biri olan ve tadı damakta kalan irmik tatlılarını meyveler ile harmanlayıp daha hafif bir hale getirebilirsiniz. Bayram için portakallı ve limonlu irmik tatlısı yapıp misafirlerinize ikram edebilirsiniz. İrmik tatlılarının yanında dondurma da ikram edip tatlınızı daha da zenginleştirebilirsiniz.

Sütlü Tatlılar

Muhallebi, Kazandibi, Sütlaç Kurban Bayramında yenilecek en hafif sütlü tatlılar arasında yer almaktadır. Özellikle geleneksel bir lezzet olan sütlacı servis yaparken tarçınla süslemeyi unutmayın. Sütlaç yaparken çok fazla pirinç koymamaya ve kıvamının mama gibi olmamasına dikkat etmelisiniz.

Dondurmalı Tatlılar

Kurban Bayramı sıcak havalara denk geldiği için bayram için en iyi tatlı tercihleri dondurmalı tatlılardır. İçerisinde veya yanında dondurma olan tatlılar yemek sonrası hem hafif olacaktır hem de misafirlerinizi bu sıcak havalarda serinletecektir. Dondurmalı irmik tatlısı bayram için uygun bir tatlı olacaktır. Dondurmalı irmik tatlısının yapılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ