Kurşun Döktürmek Neye Yarar? Kurşun Dökmenin Faydaları

Kurşun Döktürmek Neye Yarar? Kurşun Dökmenin Faydaları

Binlerce yıldır yapıldığı bilinen kurşun döktürmek neye yarar konusunu ele aldığımız bu yazımızdan merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Genellikle nazara karşı yaptırılan bir işlem olan kurşun dökmenin faydaları var mı sorusuna cevap yazının devamındadır. Canimanne.com olarak farklı alanlardaki merak edilen sorulara cevap bulmanıza yardımcı oluyoruz. Bu yöndeki diğer bir yazımız olan Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır? Ayak Ölçüleri başlıklı yazımız da sizler için daha önceki dönemlerde yayınlanmıştı. Bugün ise kurşun döktürmek konusunun tüm detaylarını ele alıyoruz.

Kurşun Döktürmek Neye Yarar

Kurşun Döktürmek Neye Yarar?

Kurşun döktürmek her ne kadar geçmiş yüzyıllardan günümüze kadar ulaşan uygulamalardan biri olsa da bazılarımız tarafından amacı tam olarak bilinmez. Kurşun döktürmek neye yarar diye araştırma yapanların sayısının çok olması da bundandır. Yanı sıra kurşun dökmenin faydaları da sıkça araştırılır. Bu işlemin amacı genel itibariyle nazardan korunmak, nazar değerin bundan arınması olarak bilinir. Aslında kurşun dökmenin amacı yani neden kurşun döktürülür sorusunun cevabı kişinin bedenindeki kötü enerjilerden arındırılması olarak cevaplanabilir. Kurşun döktürenlerin yorumları da bu yöndedir. Kurşun döktürenler bu işlemden sonra kendilerinde bir rahatlama olduğunu ve çok daha iyi hissettiklerini söylerler. Kurşun döktürmek isteyenlerin genellikle bir sıkıntısı olduğu düşünülse de aslında rahatlamak için de kurşun döktürenler vardır.

Kurşun Dökmenin Faydaları

Kurşun Dökmenin Faydaları

Kurşun döktürmek neye yarar sorusunun cevabı aslında kurşun döktürmenin faydaları ile aynıdır. Bir inanış olarak yaşamımızda yer alan kurşun dökme faydaları da çok konuşulur. İnanışa göre kurşun dökmek bazı kişilerin rahatsızlıklarına iyi gelir, vücuttaki kötü enerjiden dolayı yorgun, halsiz ve bitkin olanların daha enerjik olmasını sağlar, nazardan korur. Çocuklara kurşun döktürmek ise yine nazardan korumak ve çeşitli korkularının geçmesi içindir. Kurşun döktürmek ayrıca karamsar olan, içinde devamlı bir sıkıntı olan kişilerin rahatlamasını, vücutta biriken negatif enerjinin gitmesini de sağladığı söylenir. Kurşun döktürmek bilimsel olarak, kurşun aracılığıyla vücuttaki statik enerjinin boşaltılması olarak açıklanır. Kurşun döktürmenin dinimizde yeri yoktur, Kur’an-ı Kerim’de yer almaz, Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından da hiç bahsedilmemiştir. Sadece batıl bir inanış olarak uygulanır.

Kurşun Döktürmek
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ